Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tesla coil

MAM OTAZKU: DA SA ZO ZAPALOVACEJ CIEVKY VYROBYT TESLOVA CIEVKA ??? Myslim ze nie lebo vykon je extremne maly ale aj tak sa pytam

Jee, to je to Amaro :-D:-D
Kdysi jsem si s TC hral, jen misto zapalovacich civek bylo po ruce trafo 220V/5kV 750W ]:) Fungovalo to skvele, vysokofrekvencni vykon mohl byt par desitek W, ale vzhledem k dost tvrdymu VN to bylo znacne riskantni.
V kazdym pripade to chce pri experimentech s TC znacnou opatrnost!!

Mna len jedna vec zaujima. AKy mam pouzit zhruba rozmer sekundarnej cievky vzhladom na to ze vykon zdroja ( zostrojeny zo zapalovacej cievky) je pomerne nizky. AK budem vediet priblizne rozme r sek cievky zvisok dopocitam tak aby to uz rezonovalo.