Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem před přihlášením je nutné aktivovat tuto kopii systému windows-ale jak?

Ahoj, prosím o pomoc.
Mám tu na stole notebook s WinXP Home. Dostal jsem ho ve stavu zhroucené partition, naštěstí se mi pomocí skvělého programu Testdisk partišnu opravit a zachránit data. Jelikož Windows nebyly ve startuschopném stavu, dal jsem opravnou instalaci z klasického inst. CD WINXPH. Recovery CD od noťase jsem nechtěl použít, šlo mi samozřejmě o data a původní nastavení. Instalace proběhla, má to ale jeden háček. Originál systém z Rec. CD se neaktivuje, tento ano.Čili se teď nemůžu zalogovat do systému bez aktivace a aktivaci mi to neumožní. Zeptá se :Před přihlášením je nutné aktivovat tuto kopii systému Windows. Chcete aktivovat nyní? Já že ano, načež mi vrátí hlášku :chyba aplikace msoobe.exe, instrukce na adrese 0x609b296e odkazovala na adresu paměti 0x00000000.S pamětí nelze provést operaci:read. A je vymalováno.
Díky.

ak instalujes naozaj ciste Windowsy na cisty disk, tak to nemoze chciet hned aktivaciu. Ak chce tak mas asi nejake stare piratske CD alebo nespravne cislo k tomu instalacnemu mediu apod, kup (alebo "kup") si normalne Windows.

P.S. ak chces mat zarucene cisty disk tak mozes pouzit napr. killdisk (pusta sa z DOSu, spustacia disketa dosu alebo Win9x je napr. na www.bootdisk.com). Staci zmazat prve percento disku a potom to stopnut, a disk bude akokeby uplne "cisty".

Mě se to stalo včera, prohodil jsem média, instaloval jsem z CD SP2b a použil číslo SP2c. Widle neřvaly, pustily mě dál, ale po dokončení instalace to okamžitě chtělo aktivaci ještě před přihlášením. Takže jsem zanadával, strčil tam správný CD a udělal novou čistou instalačku. Zajímavý je, že SP2c při instalaci zadání čísla nevyžaduje, píše to, že v tuto chvíli není nutné zadávat licenční číslo, ale nezkoušel jsem to, co to potom udělá...

Problem je naozaj v mediach a nie v SP. MS vyrobil niekolko serii instalacnych medii, ktore nie su medzi sebou navzajom kompatibilne (aspon nie vsetky).
Treba sa pozriet na spodnu stranu media, v striebornom pruzku je cislo serie X**-*****. Podtstane je to X**, ktore musi sediet s X** z COA stitku.
Samozrejme v tomto pripade je problem aj v upravenej instalacke vyrobcu (recovery media) vs OEM verzia.

Jeste poznamku ke kompatibilite medii a COA stitku:
Media do cisla X13-....... (coz je XP SP2b) jsou kompatibilni se vsemi stitky do cisla X13- ... (nejstarsi co jsem zkousel mel cislo X04-.....,coz je XP bez SP).
Bezne tyto systemy instaluji s mediem X13 a po instalaci nahravam dodatecny SP3.

Media s cisly X14 a X15 jsou kompatibilni jen mezi sebou.Jedna se o SP2c a SP3.
Plati to pro Windows XP Professional i Home ceske verze.

Pro uplnost:
X04 - bez SP
X08 - SP1
X10 - SP2
X11 - SP2
X12 - SP2a
X13 - SP2b
X14 - SP2c
X15 - SP3