Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CCleaner

Dobrý večer.Prosím o tuto radu: Jak obnovit zálohy v registrech CCleaner. Děkuji předem za odpo věď.

Dobrý den, zneužiju tohle vlákno:
jsem průměrný uživatel PC, chtěla bych se něco dozvědět o čištění počítače. Nějaká vlákna jsem prošla a pro můj PC Windows IE se mi zdá nejvhodnější CCleaner nebo Easy Cleaner. Pokud spustím některý z těchto programů, nevymaže mi programy které nechci vymazat? resp. jak tomu zabránit. Nerozhodí mi to systém programů atp.? Jak to funguje?
Bylo mi řečeno, že když smažu některý program ručně, zůstane po něm stopa (díra). Tyto stopy zahlcují registr a musí se vyčistit.
Děkuji za odpovědi.

Takže pokud jsem to správně pochopila, když program odinstaluju, nepotřebuju ho mazat programem CCleaner?
Pokud nějaký program nechci, vždy ho odinstaluji přes "ovládací panely - programy a funkce", nemělo by tedy nastat zahlcení registru nepoužívanými programy a CCleaner nepotřebuji? Není tedy pravda, že po odinstalování programu zůstane stopa, která zpomaluje práci počítače?
A když ty programy nejsou užitečné, proč je propagují? Promiň za hloupé otázky.
Myslela jsem Windows Vista (IE - Internet Explorer).

To, co se instaluje je nutné také odinstalovat, protože při instalaci se různá nastavení programu zapisují i jinam, než do složky nainstalovaného programu. Odinstalace je buď v Ovládacích panelecch- přidat a ubrat programy, nebo bývá často zástupce odinstalace i v nabídce START u programu. CCleaner bych se nebál použít- má možnost zálohy a před tím, než něco smažeš, můžeš si vybrat, co má zůstat. V základním nastavení je CCleaner myslím bezpečný, nepoužíval bych asi různá expertní nastavení. CCleaner si nainstaluj a spusť a dej Analyzovat a uvidíš, co ti najde, tím nic rozhodně nezkazíš- oprava nalezených problémů není automatická a ani povinná.Zázraky se od progrmu čekat ale nedají. Diskuse k CCleaneru zde již byla:http://pc.poradna.net/question/view/281405-ccleaner #re-281533

Mno, můžeš věřit blábolům, že registry mají nějakou samočistící funkci. Hodně rádi to šíří admini, kteří dostanou předinstalovaný systém a zákaz cokoliv instalovat. Pochopitelně z tohoto hlediska netrefí explorer šlak.
----
Registry se zasírají. Ideální je použít čistič a vědět co smazat. Při správném použití se odlehčí systému, který bude reagovat jako čerstvě nainstalován. Spoléhat na to, že program se korektně odinstaluje se vším všudy je blbost - dneska to nezvládá žádný, včetně instalátorů přes windows installer.
---
Co je žádoucí smazat:
Pokud ti čistič označí neplatnou asociaci v HKEY_CLASSES_ROOT\.přípona - zbytečné rozšíření = explorer se zdržuje.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Wi ndows\CurrentVersion\App Management\ARPCache\ - arp cache bez obav mazat.

MUICache a MRU , kde se objeví tento záznam - mazat - je to "paměť" rozhraní.
-------
Programy se korektně neodinstalují, Explorer/IE si rád uchovává co nejvíc informací (včetně neplatných položek, které hledá). Hezký je časový efekt, kdy program zasere kontexťák na pravý tlačítko myši, ty odinstaluješ a on je tam nechá - explorer zalaguje. Po vyčištění jede jako zbrusu nová beruška.
-------
Takže ti doporučuju čistit, ten ccleaner je vcelku šetrný, co netušíš nemaž. S ručním přístupem do registry pracuji každý den - takže ti můžu říct, že vím o čem mluvím (a pro případné oponenty - na "registry myths" dlabu, mám své stopky).