Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PHP - Nefunkční spojení s MYSQL

Ahoj, pokračuji v MYSQL a stáhnul jsem si tento kod na spojení s MYSQL tabulkou:

<?php
$conn = @mysql_connect("mysql.wz.cz", "mrk","xxxxxxxxxxx");
if (!@mysql_select_db("loginreg", $conn))
{
  echo "<big><pre><b>Omlouváme se, tabulka SQL je nedostupná.</b></pre></big>";
  exit;
}
?>

Na mysql.wz.cz zadávám uživ. jméno mrk a heslo xxxxxxxxxxx(udávám nepravé, aby se mi tam nikdo nenabouch), přihlásím se, mám tam tabulku loginreg a ono nic :.(

Edit: jinak celkový kód je na http://interval.cz/clanky/registrace-uzivatelu-v-ph p/

Změna :-). Tamto mi stejně nevyhovuje a tak jsem zkusil toto, což se mi moc líbí, že tam můžu třeba i "povyšovat" aktivní uživatele http://pecan.cz/index.php?id=35&n=registrace-zpraco vani-dat-z-formulare aa tam je tento kód na propojení s databází

<?php
 $spojeni = mysql_connect("mysql.wz.cz","mrk","Tady je heslo" ) or die ('Spatne zadane udaje

(asi heslo, server nebo jmeno.) v inc/db.php');
	mysql_select_db("uzivatele", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v inc/db.php');
	mysql_query("SET NAMES utf8");
?>

Co tam vidíte špatného, že to nejde, nenavázalo se spojení.

Edit: Vypisuje to chybu tohoto řádku

mysql_select_db("uzivatele", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v inc/db.php');

Takže

<?php
 $spojeni = mysql_connect("mysql.wz.cz","??????","xxxxxxxxxxx" ) or die ('Spatne zadane udaje (asi heslo, server nebo jmeno.) v inc/db.php');
	mysql_select_db("mrk", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v inc/db.php');
	mysql_query("SET NAMES utf8");
?>

Za otazníky jsem dal mrk.uzivatele, uzivatele, mrk a nic. To jsem takový blbec?

HURÁÁÁÁÁÁ!!!!!:-)

Chyba ve zdrojáku:

<?php
 $spojeni = mysql_connect("mysql.wz.cz","mrk","HESLO" ) or die ('<b>Critical error!</b><br>Nepodarilo se pripojit k databazi!');
  mysql_select_db("mrk", $spojeni) or die ('Spatne zadana databaze v db.php');
  mysql_query("SET character_set_client=utf8");
  mysql_query("SET character_set_connection=utf8");
  mysql_query("SET character_set_results=utf8");
?>
<?php

$u = ''; // uzivatelske jmeno
$p = ''; // uzivatelske heslo
$h = 'mysql.wz.cz'; // adresa mysql serveru (napr: "mysql.webzdarma.cz" , nebo jen "mysql" ... ani to nebyva vyjimkou (pipni.cz) )
$db = ''; // jmeno databaze

$spojeni = @mysql_connect($h,$u,$p);

if(!$spojeni)
	{
	require './mysql_error.php';
	exit;
	}

if(!mysql_select_db($db))
	{
	echo '<p>MySQL server byl pripojen (spravne prihlasovaci udaje), ale nebyla nalezena databaze se zadanym jmenem. Patrne chybny udaj.</p>';
	exit;
	}

?>