Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při spouštění accessového souboru v adresáři sdíleném jako disk

Na PC s Win SBS 2003 (sloužícím jako quasiserver cca pro tři počítače s Win XP) mám vytvořený adresář, který současně funguje, resp. je substituován jako samostatný disk a je takto sdílen ostatními počítači. Na něm jsou uložena veškerá data, ke kterým programy ze všech počítačů přistupují.

MS Access 2003 mám nainstalován pouze na tom serveru a má přirozeně již z instalace na sebe asociovány soubory typu *.mdb. Pokud je však chci otevřít na tom virtuálním disku, vyhodí mi to hlášku "Chyba při vykonání programu". Abych jej tedy mohl otevřít, musím si ho překopírovat na standardní disk C:/ toho serveru, tam jej upravit nebo přečíst a nakopírovat zpátky.

Viděl bych to na nějaký bo*del s oprávněními, ale to je oblast, kam mé schopnosti nesahají. Nevíte, co s tím?

MM a Vladimíre, díky za reakce.

Pro upřesnění uvádím, že na serveru jsem si vytvořil adresář \X_disk, který jsem všem počítačům nechal nasdílet a ony se teď ke němu připojují jako k síťové jednotce označené písmenem X:.

Když pak chci spustit X:\file.mdb, otevře se mi jedině tehdy, pokud tak činím přímo na serveru. Na ostatních počítačích síťově připojených ať již lokálně či přes TS mi to vyhodí výše uvedenou chybu.

Jinak Prohlížeč událostí se chová jako John Lennon, tj. dělá mrtvého brouka o problémech se spouštěním nic nehlásí.

Jinak nečekej prosím Tě ode mne nějakou kvalifikovanou spolupráci; do oprávnění jsem nikdy nelezl, na to jsem sám před sebou malým pánem.

Pokud jde o Tvůj dotaz, administrátor má všechno, Users mají zaškrtnuto "ČÍST A SPOUŠTĚT" a "ČÍST"

Dal jsem Users postupně Zapisovat, pak Měnit a nakonec Úplné řízení a chová se to pořád stejně: "Chyba při vykonávání programu".

Jak jsem ale říkal, když jej překopíruju na C:\, normálně se otevře...

/Edit//: Špatně pochopeno, zkouším dál...

Tak ani poté, co jsem všechna shora uvedená oprávnění umožnil složce, ve které je dotyčný *.mdb umístěn (zkoušel jsem i další), nedošlo ke zlepšení.

Když já mám spoustu svých věcí (knihy, filmy, sbírky atp.) uloženy v *.mdb souborech a přistupuji k nim tak, že buď z PC, PDA nebo notebooku se připojím přes TS na svůj server a tam si je normálně spustím v Total Commanderu.

Všechny ostatní soubory se mi beze zbytku spouští bezproblémově, jen ten *.mdb. Tak si říkám, jestli to není tím, že je to produkt firmy mé znejmilejší...