Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomaly prenos dat v pc

Mam taky mensi problem aj ked pochybujem ze mi niekto pomoze ale nic ine my uz nezostava.
Mam notebook acer aspire 5102 wlmi je to pomerne dobra masina aaaale.
Aj ked mam dobry procesor ramku hardisk vyskytol sa mi mensi problem.
Ked kopirujem,to je uz jedno ci cez total comander alebo tera copy prenos dat je celkom dost pomali.pracujem cez dma
takze tu chyba neni cez hd tune som zistil ze rychlost disku je minimum 21,7 MB a max 34.5MB ale kopiruje mi to pomali oproti notebuku fjudisu simens ktory neni ani o polovicu lepsi ako tento acer.Uz len v total comandru mi pise prenos dat 10000 kbajt pisem v priemere.Uz som si aj nastavil comander podla jedneho fora ale nic sa nezmenilo
vobec tomu nechapem.Pouzival som vindovs xp ale nainstaloval som si aj xp profesional co som dufal ze sa nieco
zmeni ale nic.Neviem ci to nebude mat nieco spolocne zo zbernicami alebo bufferom disku no fakt neviem.
Kupil som si externu vypalovacku ktora vypaluje 20x dvd ale aj ked mi dvd dovolia len 16x tak skopirovanie a vypalenie cez clon dvd alebo nera 8 skusal som aj Fab platinum tak som sa nedostal pod 20 min.skuste mi poradit
Dakujem

Z příspěvku jsem se nedozvěděl, odkud, kam a co kopíruješ? V rámci jednoho disku? Nebo z CD na disk? Kopíruješ malé soubory nebo třeba jeden velký?

Jaký máš v notebooku disk? Není to náhodou nějaký 4200 otáčkový? Ale ono i 5400 otáčkový nebude žádný rychlík...

DVD nepal 20, ona je to rychlost 27000kB/s, coz jiste uznas je docela dost. Nehlede k tomu, ze takto zapsana data budou mit malou zivotnost a nektere prehravace s tim budou mit problem to precist. Jestli kopirujes v ramci disku, tak 10000kB/s odpovida tomu tvemu minimu 21,7MB/s :-D tedy 10000 cteni a 10000 zapis, nehlede k tomu, ze hlavicka disku lita z jednoho mista na druhe, z jednoho cte, na druhe zapisuje.

no jo aje i kdyz kopirujem s externeho 7200 otackoveho 320 GB 16MB tak to kopiruje len ubohych 10000 max na zaciatok to vybehne na 20000 KB ale klesne to pod 10000 a viac to uz nepusti dysky su nastavene na,,povolit ukladanie do medzipamete.. a teraz som skusal jedno hp pc a tam to kopiruje az 30000 KB/s.Som z toho zufaly a hlavne ked pracujem s domacimy vydeami ktire v avi maju cez 13GB tak je to pomerne pomale.

ja nepalim neak extra rychlo to tiez nedoporucujem ale co sa tyka kopirovania a prenos dat z jedneho disku na druhy a aj z externeho tak je to pomale mam uz vyskusane rozne verzie total comandru ale aj ked kopirujem cez tera copy tak to ide pomaly

Asi bych začal defragmentací harddisku a kontrolou na šmejdy. V rámci jednoho disku by to mělo kopírovat tak 16000-22000 kbajt/s, mezi diskama tak 30000 (pozor, fyzicky různé disky, nikoliv jeden disk rozdělený na víc logických, to je furt ten samý). Co antivirák? Zkus mu po dobu kopírování vypnout rezidentní štít.

no uz som spominal ze mam dva systemy takze ten spomalovac od vyrobcu by som vylucil Pracujem cez ultra dma defragmentoval som vsetky disky mam spywer doctor tune up 2008,spybot search takze cistim system ako sa da.Jedna vec ma ale aj tak napadla.Da sa neako zmerat prenos usb radicov?lebo aj externy disk moj hd tune nameralo u mna inak a u kamarata ten isty disk inak.