Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde skenování ve větším rozlišení

Mám Multifunkční zařízení Lexmark X1290 (tisk, scan, kopír.) a když skenuji obrázek, jde to maximálně do rozlišení 600 dpi. Přitom tiskárna podporuje ještě 1200, 2400, 4800, 9600. Když dám ale nějaké z těchto rozlišení, objeví se tabulka ,,Nedostatek virtuální paměti´´. Přitom z 512 MB RAM mám 350 MB RAM volných. Dá se s tím něco dělat, nebo budu muset přidat ramky?
Software je ten, co byl dodaný s tiskárnou, Lexmark 1200 series All-in-one Center.

konkretne bych rek, ze pokud to skenuje fizicky 600dpi, tak klobouk dolu. Takove zarizeni nemuze byt schopno snimat ve vyssim rozliseni stejne jinak nez interpolovane. Na co potrebujes skenovat ve vyssim rozliseni? Stoji ta predloha vubec za to? Budes delat nejake A0+ a vetsi tisky na kvalitni tiskarne?

Myslim si ze kdyz na Taiwanu psali na tu krabici ze to skenuje 4800 dpi a vic, tak tim mysleli zhruba to, co ve Vietnamu pri psani na krabici od Hifi systemu ze stanku s hudebnim vykonem 6900 watu apod :-D

No já bych to viděl jako Azor.Jsem tůdle chtěl v PDF Creatoru uložit stránku z pdf jako JPG.V nastavení jsem vložil astronomickou hodnotu místo 300 dpi(páč jsem to chtěl kvalitně já vůl)uložil,a aniž bych si ověřil velikost obrázku prokliknul v XNView-obrázek měl kolem půl giga,a k mojí smůle se ho xnview stabilně pokoušel otevřít -řeknu vám horký chvilky to byly.Takže věřím,že ve velkém dpi to bude muset ládovat do swapu a bude to velký.

Díky za rady. Tiskárnu jsem si koupil jen proto, že byla hodně levná v Tesku. Vím že je asi nic moc, ale na běžné věci to stačí. Máte pravdu, že i rozlišení 600 dpi je docela dobré, takže to nebudu nijak dále řešit. I při rozlišení 600 dpi skenuje asi 1 min, při 9600 dpi by skenovala asi 16 minut. Myslím že tato tiskárna by to asi nevydržela a něco by odešlo.

Jenom přidám zkušenost. Vlastním Epson STYLUS DX8450, chtěl jsem si jenom zkusit oskenovat na 4800dpi otisk prstu a to byste nevěřili, co mi z toho vylezlo :-D Maličké, snad pár desetinek, možná setinek milimetrů velké kapičky potu z toho, jak jsem to tam držel přimáčklé na skle. Jak máte to "rýhování" na bříšcích prstech, tak si vzdálenost mezi nimi vydělte 4 a máte to. Jinak byl vidět kompletní tvar otisku, mám smyčku :-). Takže skenuje výborně. DOPORUČUJI.