Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde skenování ve větším rozlišení

Mám Multifunkční zařízení Lexmark X1290 (tisk, scan, kopír.) a když skenuji obrázek, jde to maximálně do rozlišení 600 dpi. Přitom tiskárna podporuje ještě 1200, 2400, 4800, 9600. Když dám ale nějaké z těchto rozlišení, objeví se tabulka ,,Nedostatek virtuální paměti´´. Přitom z 512 MB RAM mám 350 MB RAM volných. Dá se s tím něco dělat, nebo budu muset přidat ramky?
Software je ten, co byl dodaný s tiskárnou, Lexmark 1200 series All-in-one Center.

Díky za rady. Tiskárnu jsem si koupil jen proto, že byla hodně levná v Tesku. Vím že je asi nic moc, ale na běžné věci to stačí. Máte pravdu, že i rozlišení 600 dpi je docela dobré, takže to nebudu nijak dále řešit. I při rozlišení 600 dpi skenuje asi 1 min, při 9600 dpi by skenovala asi 16 minut. Myslím že tato tiskárna by to asi nevydržela a něco by odešlo.

Jenom přidám zkušenost. Vlastním Epson STYLUS DX8450, chtěl jsem si jenom zkusit oskenovat na 4800dpi otisk prstu a to byste nevěřili, co mi z toho vylezlo :-D Maličké, snad pár desetinek, možná setinek milimetrů velké kapičky potu z toho, jak jsem to tam držel přimáčklé na skle. Jak máte to "rýhování" na bříšcích prstech, tak si vzdálenost mezi nimi vydělte 4 a máte to. Jinak byl vidět kompletní tvar otisku, mám smyčku :-). Takže skenuje výborně. DOPORUČUJI.