Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kterou operační paměť vybrat?

Zdravim.Jdu si koupit RAM do PC, ale jelikož mám minimum peněz, tak se koukám po tom nejlevnějším. Moje PC je následující:
MSI K7N2 Delta-L, ATI X1600Pro 256MB, AMD Athlon 2800+, a momentálně 512MB RAM :-(

Tak jsem si vybral z těch levných RAM tyhle
A-Data DIMM 2048MB DDR
nebo
GoodRAM DIMM DDR 2GB

Nebo mi poraďte nějaké jiné paměti, ale do ceny max 2500 Kč, víc nemám.Já si myslim,že když si bez tak koupím cokoliv,tak to bude mnohem lepší než to co mám.Dík moc za rady

Neviem odkial tam cpu-z nabral taku hodnotu ale je to priblizne spravne. Zdrojom to urcite nie je (myslim tu hodnotu RAM). AK mas tie RAM v dualchanneli tak to neries, priepustnost je dostatocna.
Skontroluj ze mas v BIOSe nastavenie RAM na "Auto" alebo "By SPD", ak ano nechaj to tak.

Inac ak mas 350W zdroj tak na vykonnu masinu je 350W zdroj malo, moze ti to s takym zdrojom mrznut apod. alebo byt moc namahane kondiky na doske apod. P.S. Na athlon 2800+ a ati 1600pro snad ten zdroj staci, ak je znackovy.

Jestli máš manuál, je to tam. Jinak, pokuď ti ta původní ramka šlape dobře, tak zkus pořídit tu samou, jinak samozřejmě A-Data...Docela si myslím,že 2GB ramek do toho kompu je až zbytečný přikupovat. Měl jsem to samý, co ty, jen verzi Platinum, měl jsem v ní 512 a 256 MB Kingmax, každou po jedný v dualu pěkně a lítalo to jak splašený a renderoval jsem na tom videa taky... :beer::beer::beer:

Já mám v základní desce K7N2 Delta-L (MS-6570)
A Data 2x 1024RAM DDR400 (myslim že je to to samý jako si chceš koupit)
jednu mam uplně v levo ve fialovém slotu a druhou uplně v pravo v zeleném slotu,
a běhá mi to mnohem rychleji než obě RAMky ve fialových slotech
:i:(jen když je prostředni volny)