Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kterou operační paměť vybrat?

Zdravim.Jdu si koupit RAM do PC, ale jelikož mám minimum peněz, tak se koukám po tom nejlevnějším. Moje PC je následující:
MSI K7N2 Delta-L, ATI X1600Pro 256MB, AMD Athlon 2800+, a momentálně 512MB RAM :-(

Tak jsem si vybral z těch levných RAM tyhle
A-Data DIMM 2048MB DDR
nebo
GoodRAM DIMM DDR 2GB

Nebo mi poraďte nějaké jiné paměti, ale do ceny max 2500 Kč, víc nemám.Já si myslim,že když si bez tak koupím cokoliv,tak to bude mnohem lepší než to co mám.Dík moc za rady

nad A-data se není třeba ošívat, jsou to dobré paměti. Vlastně asi to nejlepší v poměru cena/výkon/kvalita, co je.

Jen dumám, jestli si nForce2 poradí s 2GB moduly. V manuálu by to napsané být mohlo, i když v době, kdy vznikal, 2GB moduly asi nebyly. Jistější by byla koupě 2x 1GB modulů, využil bys i dual channel a zase by výkon mohl o malilinko poskočit...

Já bych se možná už na DDR vykašlal přeci jenom 2048MB DDR2 800MHz stojí necelejch 800,- když dokoupíš základní desku a dvoujádro procesor od AMD = cca 3000 a tu tvou sestavu se pokusíš někde střelit tak se na ty 2500,- dostaneš taky možná ti to vyjde ještě levněji a budeš mít mnohem rychlejší stroj. Tolik bych neutrácel za DDR kdybys kupoval třeba jednu DDR 512MB tak budiš ale 2500,- takhle zbytečně vyhodit přemíšlej o tom.

No vidíš stačí když svou starou desku, CPU a 512MB DDR prodáš za 1500,- třeba na Aukru (a věřím že se ti to povede protože ta cena se tak zhruba pohybuje) a dostaneš se pod tvou hranici 2500,- co máš k dispozici a ještě k tomu získáš mnohem rychlejší stroj, kupovat v dnešní době 2GB DDR 1 se už fakt nevyplatí. Možná by jsi mohl i prodat Grafiku a koupit do PCIEx ale pokud nehraješ nové hry tak je to zbytečné.

Základní deska co sis vybral je zbytečně drahá a doporučoval bych radši pro CPU AMD čipset AMD např.http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus-m2a-mx-d8385 5.htm
a máš v ní i integrovanou docela kvalitní GK řekl bych že možná ještě výkonější než jakou sis vybral ty pro začátek si myslím že by sis s ní vystačil a pokud by ti nestačila tak si v budoucnu můžeš kdykoliv dokoupit lepší třeba až slevní HD3850.
Případně tahle ZD se mě zdá jako taky dobrá http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus-m2a-vm-hdmi- d72762.htm

No na tohle bych ti asi kecal ale podle toho co říkal borec v práci tak prý na téhle integrované grafice rozjede i Crysis moc tomu nevěřím ale nevím ale jak říkáš zkusil bych zatím tu integrovanou grafiku jak jede a pokud ti nebude dostačovat tak lepší grafiku si můžeš koupit kdykoliv a jestli dobře počítám tak Upgrade PC ti v tomhle případě nevyjde ani na 1500,- a původně jsi chtěl jen paměti za 2500,- a ted budeš mít mnohem lepší PC a taky 2GB Ram a ještě levnější než kdyby jsi jen upgradoval Ramky. ;-)

Odpovim, jak to mam empiricky zjistene: IGP1250, integrovana v severnim mostu, zvlada vetsinu her, vcetne Crysis. Ovsem pozor! Pri vyssich rozlisenich velmi rychle ztraci dech (pouzivam 1600x1200 true color a seka se mi i Google Earth), nepomuze ani alokace vetsi casti pameti, 2D operace uz taky mirne zaostavaji. Do 1280x1024 je vse v pohode pri starsich hrach. Crysis (demo) mi jelo plynule v 800x600 a strednich detailech. Stoleta vyvrazdovacka Serious Sam (1) jede jak z praku na 1280x1024, na 1600x1200 nestiha. Toz tak...

Neviem odkial tam cpu-z nabral taku hodnotu ale je to priblizne spravne. Zdrojom to urcite nie je (myslim tu hodnotu RAM). AK mas tie RAM v dualchanneli tak to neries, priepustnost je dostatocna.
Skontroluj ze mas v BIOSe nastavenie RAM na "Auto" alebo "By SPD", ak ano nechaj to tak.

Inac ak mas 350W zdroj tak na vykonnu masinu je 350W zdroj malo, moze ti to s takym zdrojom mrznut apod. alebo byt moc namahane kondiky na doske apod. P.S. Na athlon 2800+ a ati 1600pro snad ten zdroj staci, ak je znackovy.

Jestli máš manuál, je to tam. Jinak, pokuď ti ta původní ramka šlape dobře, tak zkus pořídit tu samou, jinak samozřejmě A-Data...Docela si myslím,že 2GB ramek do toho kompu je až zbytečný přikupovat. Měl jsem to samý, co ty, jen verzi Platinum, měl jsem v ní 512 a 256 MB Kingmax, každou po jedný v dualu pěkně a lítalo to jak splašený a renderoval jsem na tom videa taky... :beer::beer::beer:

Já mám v základní desce K7N2 Delta-L (MS-6570)
A Data 2x 1024RAM DDR400 (myslim že je to to samý jako si chceš koupit)
jednu mam uplně v levo ve fialovém slotu a druhou uplně v pravo v zeleném slotu,
a běhá mi to mnohem rychleji než obě RAMky ve fialových slotech
:i:(jen když je prostředni volny)