Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Nefungující příkazy v cmd

Mám úplně stejný problém jako člověk v této diskusi:
http://www.winarna.cz/viewtopic.php?t=127&postdays= 0&postorder=asc&start=0
Dokonce funguje i jeho řešení, tedy spouštět příkazový řádek příkazem c:\windows\system32\cmd.exe
Já ale nestrávím fungovat s Windows, které při pouhém zadání cmd odmítají komunikovat. V čem může být sakra zakopaný pes?

Podívejte, nejsem programátor a nikde jsem to nepsal, bojuji s problémem který jsem popsal docela jasně, tedy kluk přede mnou. Sousloví proměnné prostředí jsem nikdy nevnímal a nechápu ho, tak tu ze mě prosím nedělejte blbce, chci vědět, proč mi nefunguje příkazový řádek. Z popisu mrkvosoftu jsem tak nějak lehce vytušil, že to znamená mít práva, tak se omlouvám za dementnost sobě vlastní...

Tak postupujte podle toho, co píší na tom první odkazu (stránky MS).
To, co musíte udělat začíná bodem 1: "Pravým tlačítkem myši klepněte na položku Tento počítač a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.". Až se tímto postupem proklikáte do okna, jenž nese hrdý název "Proměnné prostředí", pečlivě jej prozkoumejte a zjistěte, zda máte v položce "ComSpec" uvedenou cestu k souboru cmd.exe

Mám. Jinak by se asi nespustil, po napsání cmd,ne? Přesto při tomhle spuštění nebere příkaz ping a jiné. Při zadání celé cesty c:\Windows\system32\cmd.exe se spustí úplně stejně ale narozdíl od první volby vše funguje jak má...
Co je ale pravda, že když jsem sem vlezl poprvé, byla na prvním místě v tom políčku proměnné nad TEMP a TMP ještě jiná hodnota, kterou jsem vymazal a restartoval, ale nepomohlo to. Vše je po vrácení zálohy přes Acronis 10.

v cmd okně si spusť příkaz set - uvidíš vypsané ony proměnné prostředí - u %path% si chvíli počti
kolezi se tě ptali jestli jsi administrátor (čili jestli máš obvyklá práva), ne programátor. pokud jsi admoš, pak "bohužel" pro tvoje windows :(
můžeš zkusit, zda ti jde překopírovat nějaký bezcenný (.txt) soubor do adresáře \windows\system32 ?