Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem linux na ntb

ahoj,

prosim poradte mi nekdo,vcera sem si koupil novz ntb acer,mel tam bzt linux ale po spusteni se sice nabootoval ale jen prikazovy radek,ne grafika,startx nefunguje asi neni nainstalovano.yadne cd k tomu nemam.chtel sem natahnout windows pres cd ale pise to nenaslo HD a nic v tom nejde.navic sem v tom linuxu neco prekopal a ted uy nenabootuje ani ten prikazovy radek.mate nekdo nejak napad< dak moc

Podle mne jsi koupil notebook bez OS. To, ze tam je zaklad linuxu je jen kvuli predvedeni, ze to funguje.
Nastartuj z instalacniho CD a postupuj podle pokynu instalatoru - zruseni stavajicich oddilu, vytvoreni novych, naformatovani a instalace