Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Video stažené z TV NOVA nebo ČT nepřehrává zvuk

Stáhnul jsem nějaká videa z archivu TV, ale problém je v tom, že nepřehrávají zvuk, jen obraz. Našel jsem různé rady jako nainstalovat ten či onen kodek - vše naprosto marné. Všechna videa bez zvuku. Když to pustím přímo z webu, tak to funguje v pořádku. Poslal jsem to cvičně pár známým - všichni to mají bez zvuku. Co s tím?

Tak přehrávač, který to přehraje jsem objevil - MPlayer. Mám ale jiný problém, potřebuji to překonvertovat do nějakého lidského formátu a jakýkoliv program, pomocí kterého se to snažím převést do AVI to vytvoří - bez zvuku! Přesněji řečeno, zvuková stopa je "hluchá." Co s tím?

Tak jsem zkoušel ještě XVideoConverter, vynikající program, skvělá obsluha, umí vytáhnout i zvukovou stopu.
Problém je v tom, že vytáhne, stejně jako všechny ostatní programy - jen ticho!
Vyzkoušel jsem to postupně na pěti počítačích (vše WinXPPro) včetně úplně nově nainstalovaných, abych vyloučil problém nějakého zmršeného kodeku. Všude naprosto stejné. MPlayer to přehraje, ale nelze to ničím editovat. Tak co s tím?

Video stahuji pomocí OfflineExploreru a to video jde potom úplně normálně včetně zvuku přehrát v MPlayeru. Stažené je tedy dobře. V konvertování, jak správně píšeš, nejde udělat chybu. Obraz je v pořádku, ale zvuk je vždy "prázdný" bez ohledu na typ konvertovacího programu. WMP přehrává jen obraz, bez zvuku. Ten zvuk tam ale je, když to MPlayer přehraje!

Hmm,jedná se o stream,je možný,že audio tam je,jen má blbou hlavičku.Mplayer by měl hlásit,že to je wma -zkus tu stopu demuxnout a pak znova muxnout.
VirtualDubMOD (zřejmě odmítne otevřít mrchšit-domluví se mu avisynth a otevřít přes něj(vzor avisynth-directshow-tučnou část dej vyhledat zde na poradně-už jsme to dělali))
Streamy/seznam streamů/uložit jako wav - pak původní audio zakázat a toto do něj zahrnout.
Druhou možnost bych zkusil-zkonvertovat to pomocí MediaCoder(a využít převaděčů Mplayer-Mencoder),když to přehraje,mohl by to i převést.

----
Edit// Offline Explorer je fajn program,ale na streamování to nebude pravé ořechové - zkusil bych to "stahovat"přes VLC.

První možnost nefunguje, výsledkem je opět "hluchý" a prázdný wav.
Ale ta druhá možnost, to je správná cesta.
Použil jsem na to MeWig, tam je přímo možnost vytáhnout zvukovou stopu a umí i převod videa.

Díky za rady, přivedl jsi mne na správnou cestu.