Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač nevidí hardisci

zdravím, reinstaloval jsem compa, a mám 2 přídavný disci přes SATA, který nevidí, rád bych zachoval data na discích, mělo by to jít zprovoznit přes partition magik manager, ale nevím jak přesně, prosím poraďte, předem dík

...není sám, já takovou věc taky v životě neviděl

zmiňuješ "partition magik manager" - ten se používá na přerozdělení, formátování disků a změny oddílů, ale nejdřív je nutno aby se ty disky ukázaly v biosu. není nutný, nové disky lze - i když s omezenějšími možnostmi - naformátovat i pod windows.
pokud už máš na těch sata discích nějaká data, je naopak nesmysl abys používal pq magic, on nic nezprovozňuje. ale když se budeš trochu snažit, hravě o ty data přijdeš.

a toho co reinstaloval tvojeho compa se zeptej zda vidí ve správci zařízení nějaké sata rozhraní, cože to vlastně instaloval (no dobrá, na 95% win xp), jestli použil nějaké drivery pro chipset k boardu tvé základní desky (byly na cd k boardu). typ chipsetu je stejně asi tajný tak dál není co radit.