Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zabezpečení počítače

Dobrý den, jako počítačový neznalec bych potřebovala poradit, jaký antivirus je vhodnější (pro domácí užití). Mám stahnutí Avast a Spyware Terminator. Ještě bych potřebovala vědět něco o spybotu. Děkuji moc!

Avast myslím pro domácí použití stačí. Spyware Terminator je antispyware, má ale ClamAV, což je štít proti virům, na to už ale je ten Avast, takže ClamAV u ST vypni. Jinak doporučuju používat účet s omezeným oprávněním, alternativní prohlížeč a vlastní hlavu.

jaký antivirus je vhodnější

To je jedno, hlavně aktualizovaný.

Ještě bych potřebovala vědět něco o spybotu

A co?

Účinnější než shánění nejlepšího antiviru bude přečíst články
Bezpečnost na internetu: pracujeme s neprivilegovaným účtem. Hledat na pravé straně monitoru.

Absolutně Vám NEDOPORUČUJI strkat nějakej antivir do pc. Ten SpyBot je dobrá volba, jen je trochu pomalej, ale relativně bezpečnej oproti jakejmkoliv antivirům.
Spyware Terminátor taky není špatná volba. Rozhodně bych si ale počet něco o firewallech a bylo by vyřešíno...

Hele, Thesee, synu Poseidonuv - nemas tak ouplne pravdu. Nejspis jsi za NATem, kde infiltrace (at uz z lokalni ci vzdalene site) nepozorujes (a asi taky nepouzivas "stahovanou" POP3 postu). Rezidentni AV stit pro nepouceneho usera je vice nez vhodny! Jde jen o to, jake free reseni zvolit. Osobne doporucuji Noda, ale asi je to dnes jedno (AVG, Avast, Kaspar,...).

K základům bezpečnosti práce na PC patří uživatelský účet s omezenými právy. To omezení je hlavně kvůli těm virům a ostatním šmejdům, aby se nedostali do systémových oblastí.
Antivirus je pak už jen jako doplněk.
A důležitější je firewall, třeba SYGATE, sice starší kousek, ale velmi jednoduchý na nastavení.