Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Induktor

Ma niekto skusenosti so zapojenim cislo 1 na induktr.htm ??? A neviete cym mozem nahradit ten tyristor? a co za diodu je KT206/600 ? A ten odpor M39/1W taky ze vobec v obchode nemaju s takou hodnotou tak aky iny tam dat ?

Já bych jen chtěl doplnit, když už se tady nakousla ta vyhláška 50 a jedná se o práci se síťovým napětím, tak bych chtěl všechny upozornit na všeobecně rozšířený názor, že fáze je v zásuvce vlevo. Ona vlevo bývá, ale je to pouze nepsané pravidlo, jež obvykle elektrikáři dodržují, ale nelze se na to vždy spolehnout.

No seznameni :-) A ono neni zas az tak vysokofrekvencne. Keby bolo neobavam sa ale ma to frekvenciu od 10 do 800 Hz a to nie je sranda si myslim. No najnebezpecnejsia je frekvencia nieco okolo 50 HZ. Ja kazdopadne budem pouzivat od tych 100 Hz vysie nizsie mi netreba.

pánové s tebou mají božskou trpělivost, já už bych ti dávno doporučil, podle vzoru jednoho pražského vtipu, ať si to postavíš a pevně držíš v obou rukou.
není žádný důvod aby zrovna kmitočty okolo 50hz byly nebezpečnější než jiné - naopak - a nemusíme sem tahat žádný skinefekt (ostatně kmitočtové vlastnosti poloviny použitých součástek končí řádově na 1khz). vždy jsou a budou nebezpečnější vyšší kmitočty. ale čistě z praktických důvodů bývá nejenergetičtější=nejtvrdší zdroj ten odvozený z 50hz sítě (a jako znalec vyhlášky 50 jistě víš o riziku mít zdroj galvanicky spojený s uzeměnou 50hz sítí) - tady je problém, ne u 50hz.
čili s tvými znalostmi bych ti stavbu podobného zařízení radši nedoporučoval, pokud jsi však z hlavního města ... no, zkusím radši najít znění toho vtipu.

BLikac :-) No jeden som raz robil uz davnejsie :-) A no ako to funguje -ANo treba aj to vediet ale si myslim ze dolezitejsie je byt proste dost opatrny a davat si pozor. No a samozrejme vediet co robim ( nemyslim ze teraz vediet do detialiv principi jednotlivych suciastiek).

Tak zas az tak sa toho nemusis bat, explodujuci kondik som nevidel uz hodne dlho :-) Naposledy asi pred pol rokom v kancli u hardwaristov som to prepasol, prisiel som tam az ked z toho bol uz len smrad :-D Inac kondik nie je bomba takze nehrozi hiroshima :-), akurat moze dojst napr. k poraneniu oci ak je clovek moc blizko a ak by drbol.
Nie je to nic co sa stava bezne, v tom druhom zapojeni nevidim ziadne rizika (ak si odmyslim ten sekundar), tam ti nic neexploduje.

Ja viem ze bezne ne Ani mne sa este nestalo - a to som s nimi robil dost zlee veci - ale len s malymi :-) Ok no diki za diskusiu a hlavne za to ze ste mi z hlavy vytlkli ten napad napajat to na siet- ja som to chcel takto riesit hlavne koli trafu ale trocha ked clovek nad tym porozmysla pride na to ze to neni najbezpecnejsie. To druhe zapojenie ale vidim celkom OK -teda pri dodrzani zakladnych bezpecnostnych pravidiel :-)