Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potřebuju pomoc s připojením na net v rámci LAN

předem se omlouvám za to že jsem holka, neumím používat odborné názvy a nevím jestli moje vysvětlení vůbec nekdo pochopí:-[. S bráchou máme vytvořené propojení našich Pc přes kabel. on je jako ,,hlavní" PC na který je napsaný net. a přes kabel to jde ke mě. problém je v tom že mě zrona na mém Pc net nejde, snažila jsem se zkontrolovat IP adresy no a protože jsem blbá, vymazala jsem informace z protokol sitě internet, že je přepíšu znova (měla jsem je napsané na papírku ale ten jsem vyhodila v domění že minule jsem to kdesi našla tak to příště v tom Pc najdu zas) a te´d nevím kde je mám sehnat. jestli rozumíte- potřebuju najít informace -protokol sítě internet- použít následnující Ip adresu, a použít následující DNS adresu. přčs použít adresu automaticky mi to nejede. Tak pokud by byl někdo ochotný a napsal by mi to byla bych ráda. Děkuji

Proste musis nastavit konfiguraci TCP/IP u sveho pocitace (pravy klik na "Mista v siti" - vlastnosti - pripojeni k mistni sisti). Je treba zadat tvou IP, SM, GW a DNS. Mate-li router se zapnutym DHCP, staci zatrhnout "Ziskat adresu...". Vic ti neporadim, neb to bez dalsich indicii neni mozne.

Jestli jsem správně pochopil dotaz, tak ona nemá router ale jeden počítač (ten bráchův) připojený k netu a její je připojený k tomu prvnímu (asi druhá síťová karta - nevím), takže nějaké sdílení. Ale jak a kde se to v XP (předpokládám) nastavuje netuším.

ne brácha je 300km daleko, a když mu řeknu at mi to opraví tak řekne že si to mám spravit sama že neví co s tím je- přitom to ví ale sere na mě :-) zapojoval to on , já prostě potřebuju získat infromace o DNS a Ip adrese z jeho počítače abych to mohla zadat do mého

"sdílení internetu" je polonefunkční ms paskvil z dob, kdy krabičky typu router byly drahé.
okamžitě na takové xp-čkové svinstvo zapomeňte, zajdi koupit první takový krám který ti bude ladit k nábytku (nebo kde bude ráno otevřeno), a budete mít internet oba nezávisle na sobě.

Ten tvůj problém vůbec neřeším, ale reaguji na následující:

předem se omlouvám za to že jsem holka

Za celou dobu fugování téhle poradny jsem si nevšimnul, že by KDOKOLIV zpochybňoval/zakazoval účast holek/žen na tomhle webu a že by snad zpochybňoval možnost jejich úsudku. Na druhu stranu raději nechci spekulovat nad možností že je to od tebe cílená informace, směrovaná na "zájem" mužské části fóra a následně "podpořená" sdělením

no a protože jsem blbá .....