Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak uvolnit místo na disku

Dobrý den jak mam uvolnit místo na disku c:? mam jen 20mb volného místa.mam disk rozdelený na c: D: na c: je sistém...místo stale ubýva...soubory cookie sem už vymazal.velikost koše jsem snížil na 100mb....stále mi ale složka dokumenty ukazuje že je v nich více než 3gb ale po kliknutí a prozkoumání složek které v nich sou je to tak maximalne 50mb.Nerozumím tomu:-( prosím o radu
Lock, není potřeba do dotazu z roku 2008 vkládat dementní příspěvky. (karel)

Tak bud vies co robis (co sa neda ocakavat od laikov), alebo na tych PC nemas nic specialnejsie co nejaky cleaner nepozna a to posere apod.
Napisal som preto lebo uz tu bolo dost vela otazok typu "pouzil som nejaky cleaner, a nefunguje mi hento alebo tamto...". Akekolvek cleanery ani optimizery a podobne kraviny zasadne neodporucam, nie su potrebne.
Miesto na disku sa uvolnuje zmazanim blbosti, blbosti sa najdu tak ze a) povoli sa zobrazovanie skrytych/systemovych suborov, a skontroluju sa temp adresare, a b) vymazu sa stare/nepotrebne body obnovenia (kdesi v start-programy-nastroje alebo v ovl.panely kdesi, neviem zhlavy, ja mam obnovenie systemu vypnute nech mi to nezere miesto na disku).

na c: je sistém - Oh, pecka do očí :-D

Jinak mě uvolnilo asi 3GB toto:
Start-Příslušenství-Systémové nástroje-Obnovení systému-klikni na ten odkaz Nastavení nástroje obnovení systému nebo jak to tam je, vyber disk C-Nastavení a sniž jenom asi na 200-500MB-vyčkej až se to provede(neboj, nezatuhlo to, nesmíš restartovat!) a podívej se na volné místo na disku

Edit: To by vysvětlovalo to postupné ubývání místa

Jaká je celková kapacita disku C:?
Jaký používáš operační systém?
20 MB je fakt málo, to nemůžeš nic přesunout na disk D:?

Smazáním cookies si moc nepomůžeš, to jsou textové soubory, které zabírají minimum. Zkontroluj velikost adresáře Temp, vymaž dočasné soubory internetu, ve složce Dokumenty si zapni zobrazování skrytých souborů abys zjistil, co ti zabírá místo?

máš zapnuté body obnovení? a používáš je? a potřebuješ je?
mažeš soubory přes del / anebo shift del?
máš v rozumném správci souborů (ne, není řeč o průzkumáku) zapnuto zobrazování skrytých souborů?
tvůj profil má 3gb - ty ukládáš data na systémový disk? no comment, pak je veškerá snaha marná.

Ano, ale tohle si musíš rozhodnout sám

stále mi ale složka dokumenty ukazuje že je v nich více než 3gb ale po kliknutí a prozkoumání složek které v nich sou je to tak maximalne 50mb.Nerozumím tomu:-( prosím o radu

Musíš především udělat následující:
1. přihlásit se jako administrátor
2. tento počítač --> nástroje --> možnosti složky --> (zaškrtnout) zobrazit skryté soubory a složky.
3. v profilu \Doc.. \User\ .. Local Setting\temp --> SMAZEJ VŠE, VŠE, VŠE ...... adresáře, soubory .... prostě VŠE. Co smazat nepůjde dáš PŘESKOČIT a nakonec uvidíš, že tam nic podstatného nezůstane. Doporučuji ale se podívat, jestli v to "málu" nezůstali nějaké *.dll, nebo dokonce *.exe. ..... to by signalizovalo přítomnost nějakého škodlivého kódu.
A .... celý profil prozkoumat a vyhodnotit, jestli ty MB co jsou tom alokované jsou tam oprávněně.

C:\Documents and Settings\admin\Local Settings\Data aplikací\Microsoft\Media Player\Transcoded Files Cache

zde mám složku která ma 800mb a nevim zda ji mohu smazat či je důležitá?má s tím někdo zkušenosti?