Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook a problem s HDD.

Dostal se ke mne notebook Toshiba win xp home. Po spusteni najede do tabulky kde si mohu vybrat

Nouzovy rezim
Posledni znama....
a jeste nevim co je to totiz v nemcine, pokud dam vybrat cokoli zacne to najizdet a pak to hodi modrou smrt,
a nejaky vypis pameti 0000032x1 apod.

Po nabootovani win live! nevidim disk.
Po nabootovani ubuntu nevidim disk.
Po nabootovani instalacky win xp je disk ptazdny a jevi se jako neznamy oddil.

Maji tam byt data.. Co navrhujete..?

Dekuji

podla toho co si pisal tak nemas poskodeny suborovy system, takze by si ten disk mal normlane vidiet (aspon v sprave diskov a priradit mu pismeno ak nepriradi automaticky), a mal by si vediet normalne z neho vykopirovat data. To by som vyskusal ako prve.
Ak to v sprave diskov vypise suborovy system RAW alebo neznamy tak smola, potom asi len skusat tooly napr. GetDataBack for NTFS (ak si tam mal predtym NTFS) apod.

Souborovy system byl poskozen protoze se hlasil jako ,,neznamy,, a prazdny disk.
Jinak se mi to podarilo pripojit, vyse zmineny program pouzivam casteji jen sem nevedel jestli bude umet precist data kde neni oddil, umi to v pohode.
Dalsi vec je, v jakem stavu budou zachranena data.

Dekuji vsem za podporu.