Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PIO mód

Ahoj
Nainstaloval jsem sestře nový XP ale bylo to strašně pomalý a zjistil jsem,že disky jsou v PIO módu.Chtěl jsem to změnit v Biosu,ale nic jinýho než PIO to nenabízí.Tak kde se to mění?
Díky

Drivery na ALI v zakladnej instalacii XP? Samozrejme tu nemam nejaky board aby som to skusal, ale dost o tom pochybujem. nejake drivery tam samozrejme su inac by to ten disk vobec nevidelo, ale evidenentne su tam len take ktore ziadne DMA nevedia, ked pise ze mu to po cerstvej instalacii Win ide v PIO. Robim len logicky uzaver z toho co pise - cerstvo nainstalene Win + ide mu to v PIO = zrejme ovladace co tam zrovna su, na tom PC UDMA nevedia.
Aby mohli XP nastavit UDMA potrebuju na to tusim bud metody v ACPI (a v PC s Pentiom1 pochybujem ze je v BIOSe ACPI), alebo potrebuju ovladac ktory pozna konkretny chip.