Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP bootující z jiného disku

Nevěděl by někdo, kde je ve WinXP "zadrátovaný", odkud mají bootovat? Jde mi o přenesení instalovanejch WinXP do jinýho oddílu na stejným disku a dokonce i na jinej disk. Nebudu to řešit přes sysprep (jde-li to), ale chci se to naučit ručně.

Boot.ini znám, cestě rozumím, ale chci vědět, zda to mají WinXP ještě někde zadrátovaný, třeba v registrech? Ví někdo?

Pavel

Pokud jde jen o bootování, tak Boot.ini. Ale... Jestli mají být Widle na jiném oddíle funkční, je toho v registrech strááášně moc. Namátkou: Cesty k programům do Program files, do všeho v Document and settings, cesty ke všem spouštěným driverům, k servisům, programům při startu, instalovaným DLL atd atd...

odhaduju že bude problém, pokud windows při startu detekují jiný oddíl než v boot.ini.
i když start rozchodíš, windows si ihned inteligentně nastaví jiné písmeno disku, a tím pádem korektně zcela nenastartují, poběží jen něco.
teoreticky je to snad opravitelné, má existovat utilita na opravu cest v registrech, prakticky se to řeší třeba normálními bootmanagery třetích stran s automatickým skrýváním nežádoucích oddílů.

Nevidím žádný problém. Pokud se přenese "jedoucí" OS na jinou particii, před zahájením přenosu se nechá tato particie prohlásit za "primary" a po jejím přenesení se navíc uvede do stavu "active" - SW Acronis Disk Director Server (nebo Suite, když nejde o Visty), ale podobná kouzla umí i Ghost spolu s Gdiskem nebo Partition Magic - bude prováděn boot naprosto pohodlně.

v prvom radu musis zachovat pripojenie systemovej particie k pismenu, to je definovane v HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

win ma urcity algoritmus na pripajanie particii, ak ho presunies na iny disk, moze sa stat, ze systemova particia bude pripojena pod inym pismenom ako v originalnom systeme(typicky ak dojde k zmene poradia systemovej particie), co je problem, potom je nutna uprava v uvedenej polozke registra, nie je to komplikovane, len treba presne vediet co robit

sysprep tento problem nijako neosetruje