Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hodnoty SMART u HDD Seagate

Ahoj chtěl jsem se zeptat jak je to s hodnotami smart u Seagate disků. Mám 2 HDD Seagate 7200.10 a ačkoliv fungujou bez problému ukazuje hlavně hodnota chyby v hledání (seek eror rate) jen 48 a 58% ze 100% jeden disk je rok a druhej půl starej. Nevím jak moc mě zajímat pač v seatoolsu je vše ok.

U Seagatu bych se tim nevzrusoval... Me hlasil speedfan u noveho disku cca 80 procent. Druhy disk (take seagate) po pul roce nedokazal cist z jednoho mista na disku (ten mel fitness pres 90 procent). Zkusil jsem Seatools. Kdyz to doslo na 37 procent, kouslo se to. Po restartu to zkontrolovalo a disk je udajne OK. V OS vsak dany soubor samozrejme opet nesel precist... Ted je na reklamaci.

Jinak mam tu stary Seagate 4,3GB a ten ma 100 procent 8-)

Ale to sa ti moze stat aj keby boli vsetky hodnoty smart na 100%. Staci napr. ked pocas hrania hry (ked ta hra nasere) do PC kopnes, a HDD to nemusi rozchodit :))
Sleduj tu hodnotu smart nejaky cas a uvidis ci sa zhorsuje, ak sa nezhorsuje tak je to podla mna akceptovatelne a nevzrusoval by som sa nad tym.