Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jsem zoufalý... Žádám o pomoc (Zvuková karta, ovladače CMI8738 problém )

Dobrý den.. Koupil jsme zvukovou kartu C-Media CMI8738, 6-kanál, zvuková karta, bulk

http://www.agen.cz/produkt/39/C-Media-CMI8738-6-kanal-PCI-bulk.htm

Tuto kartu se mi nepovedlo z provoznit tak jsem koupil dalši Zvuková karta GENIUS SoundMaker VALUE 5.1 PCI

http://www.hardware-prodej.cz/?Mode=StiList&StrId=5297

boužel tuto kartu se mi také nepovedlo zprovoznit obě dvě karty používají ovladače C-media CMI8738 a při instalaci těchto ovladaču se mi resetne pc a Windows XP už nenaběhne po odpojeni zvukové karty. Windows běži opět normálně. Prosím o radu , nové ovladače, nastavení biosu atd.. Jelikož manual k oboum zvukovým kartám je v angličtině tak nevím co dělat. Nevím jestly je to v PCI sběrnici nebo v těch ovladačich snad budete vědět vy. Ale sběrnice jsem skoušel 3 a pořád stejný problém. Windows napíše nalezen nový Hardware, instaluju a konec. Předem děkuji za nějakou radu :-( jsem opravdu zoufalí.

Chápu to, jako že systém už naběhne. Řekni, mýlim-li se. Teď jsem zapojil tu svou kartu a použil tyto ovladače http://www.download.com/C-Media-CMI8738-WDM-Driver- Windows-XP-/3000-2120_4-10495782.html

Jsou reproduktory zapojeny do správné zdířky (určitě zelená, jiné mohou měnit svou funkci podle nastavení)?

Nehlásí správce zařízení nějaké potíže týkající se zvukové karty?

Je v systému nastavena jako zařízení pro přehrávání ona zvukovka? (ovládací panely -> zvuky a zvuková zařízení -> záložka zvuk -> nahoře je položka "Přehrávání zvuku")

tak ja nevim, mate vpravo na liste reproduktor, neni ztlumen zvuk nebo vypnut ? Ve spravci zarizeni je vse ok ? Tak na okraj - proc jste vlastne kupoval externi kartu kdyz mate na desce int. zvuk ? Abychom se nedostali k tomu, ze mate vadne vystupni zarizeni tj. repro ci sluchatka. Nechci vas podcenovat ale vse je mozne.

Už je vše v pořádku. Zvuk jde. Novou zvuk kartu jsem koupil jelikož int. přestala správně pracovat občas šel jeden reprák a občas dva. Ted už je to v pořádku jde jich všech 5. Ještě rozchodim microfon a je to. Takže děkuji vám mnohokrát..
(Závěrem je to: Na toto zvukovou kartu opravdu musi být vypnutý gameport v Biosu)