Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypíná se pc

když vložím do dvd vypalovačky jakékoliv dvd nebo cd tak se pc vypne a při zapnutí ukazuje A: Drive Error
Press F1 to resume
A strašně dlouho se zapíná i 10 minut. Děkuji za pomoc

Jaký operační systém? Nějaký Windows XP?
Typ základní desky a DVD vypalovačky asi neznáš?
Disketovou jednotku v počítači máš?

Takže normálně zapneš počítač, nabootuješ, pak vložíš CD a počítač se okamžitě bez jakékoliv hlášky sám restartuje?
Jinak když nepoužiješ DVD mechaniku, tak vše ostatní funguje normálně? Systém, programy...?
Používáš nějaký antivirový program a antispyware?
Pokud to tvůj systém podporuje (Win ME, Win XP a vyšší), můžeš zkusit vrátit bod obnovení.

mám windows xp home, vypalovačka : DVDRW LG GSA-4163B. disketovku mám
počítač normálně zapnu ale musím otevřít dvd mechaniku a potom se rozběhne pak vložím cd a pc okamžitě restartuje. jinak všechno funguje a mám nod32 a spyware terminátor

nooooo ze dne na den to už trvá tak týden, žádný vir ale nemám dělala jsem kontrolu asi je v háji vypalovačka nebo už nevím co by stím mohlo být. pc nedělá nic jen nechce se zapnout a potom jak se zapne tal to nahlásí A: drive error a potom ještě někdy (ne vždy) že mám chybu v biosu a musím ho reconfigurovat

Toz tak:
Na prvni problem (a: drive error) je odpoved smaznuty BIOS (zhnila baterka?). Baterku vymenit, BIOS resetovat a prenastavit. Druhy problem bych "sacoval" na nestihajici (odchazejici) zdroj ci vadnou mechaniku. Obe veci nejspis nevyresis - pozvi si nejakou osobu znalou (ci aspon poucenou ;-)).

Já jsem odpojila disketovku ale asi blbě protože mi při zapnutí pc bliká. vypalovačku mám už 3 roky takže je možne že už je nějak vadná. a jak má resetovat bios a přenastavit já kolem sebe nikoho znalejšího nemám dík

Takže dalo by se říct,že po vložení DVD do mechaniky,se systém zhroutí a okamžitě jde na restart.Po restartu hledá BIOS operační systém na jednotce a: s chybou a pak už to naběhne?
Podle flegovo konstanty máš win xp.
-----
Tento počítač
Vlastnosti
Karta upřesnit
Spuštění a zotavení systému - nastavení
Odškrtnout - automaticky restartovat.
Nech ho znova spadnout a z modré obrazovky opiš chybu STOP (ty číslíčka)+ jaký soubor spadnul.