Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MB nedetekuje HDD

úplně nové PC (teď píšu ze starého) MB ASUS M2A-VM. Od prodejce jsem měl nainstalovaný Visty, vše běželo jak má, potom jsem připojil HDD ze starýho PC tak že tam byly 2, ale ve windowsu se nedetekoval. Vypnul jsem PC a znovu starej disk vytáhnul, potom zapnu a konec. neobjeví se nic, jenom hláška hdd je možná poškozen atd. Při spuštění instalačního DVD Vista mě to hlásí nenalazen HDD. Podívám se do Biosu a tam taky žádnej HDD. Po vynulování Biosu to samé. tak už nevím. Před instalací starýho hdd jel v pohodě. Dík za odpovědi.

tak zkus ze srandy pustit jen ten stary - a dej macha na jumpery - aby jsi na 1 ksande nemel 2x master...

SATA nemusi byt v instalaci videt protoze to potrebuje prepnut do IDE emulace (hadam...)

Jako prvni bych zkusil utilitu vyrobce SATA disku a pak reklamaci.

PS: jeste me muze napadat zdroj. pokud byl stary a slaby, uz nestaci na roztoceni disku (ty zapojene dva ho mohly dorazit). Takze ted uz nepobere ani jeden. Bez blizsich informaci "babo rad, koule stavkuje"

U redstaru si nemuzes byt jisty, ze co pisi je pravda. Ma alespon 2 nezavisle 12V vetve?

Muj rok stary zdroj EC 400W utahne na hrane durona 700, Radeona 9000 (pouze 2D - hry nehraji), 1x ATA a 2X SATA s radicem. Mechaniky jsem jiz odpojil, aby to nezlobilo....

jeste jeden tip. Kdyz byly ty ma 3 disky na 1 napajecim kabelu, tak je radic bud nenasel nebo hazel chybu. Az jsem je rozlozil na vice separatnich napajecich kabelu, zase to jede. SATA Seagate si pri startu cucnou az 3A na 12V jeden, takze....

Zkus se podivat, nemas-li "pretizeny napajeci kablik". I kdyz to je jev 1vetvovy zdroj, dela to hodne (kazdy kablik muze mit vlastni kondenzator...)

moc pozorne jsem necetl vsechny prispevky, ale asi zrada bude v biosu - prepnul se na boot z ATA ktere tam uz neni. Zkusit v biosu nastavit (detect) disk a pak poradi bootovani (HDD, Flopy atd..). Pokud je vice disku tak bios si to obcas (pri pripojeni jineho apod.) upravi sam a ne vzdy je to OK.
JZ.

Obě věci už jsem udělal, tím to nebude. Zkoušel jsem potom starej disk přepnout na Slave odpojit novej a zapnout PC. V Biosu se starší disk objevil a naskočil, ale jak dám novej disk zpátky, v biosu se neděje nic. A tam jsem už zkoušel všechny možný nastavení. Podle mě bude chyba v napájení, hdd, nebo v SATA mostu. Potom nevím co mám poslat na reklamaci:-|