Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatný rozlišení

mám problém s rozlišením... používám win xp home a při nastavení rozlišení 1152 x 864 se mi v jednom určitým řádku na ploše neukazujou ikony.. prostě se po restartu přesunou jinam.. když dám jiný rozlišení tak je to v pořádku.. mám to i pročištěný různejma spy-warema a antivirama.. i ccleanerem.. objevuje se to pořád na stejným místě ta díra..má někdo podobný problém??

tenhle problém už mám dlouho.. někdy v zaří jsem reinstaloval win. a od tý doby mi to dělalo.. dříve ne.. ale jelikož sem byl zvyklí na to rozlišení tak mi to vadilo.. ale pak jsem tam dal jiný rozlišení a přestal sem to řešit občas to vyzkouším jestli to fachá ale povětšinou to blbne.. hodím tak zase zpátky tamto rozlišení.. jen jsem chtěl zjistit jestli někdo nemá podobný problém

Nativní rozlišení displeje.
Je důležitým parametrem monitoru. Nativní rozlišení displeje se postupně zvyšuje se zvětšující se úhlopříčkou. 15palcové LCD mají v současné době běžně rozlišení 1024x768, 17- a 19palcové 1280x1024 a 20palcové pak 1600y1200. Pro hry nebo kancelářské práce je postačujících 1024x768 či 1280x1024, ale pro náročné grafické aplikace práce v CAD programech je většinou požadováno 1600x1200 či více. Velice důležitým faktem je že se zde jedná o nativní, tedy fyzické rozlišení. To znamená, že větší rozlišení není displej schopen zobrazit – stejně jako CRT monitor. Rozdíl je zde však v zobrazování rozlišení menších, než je nativní. U LCD displejů dochází k interpolaci jednotlivých bodů, kde se „rozmaže“ obraz. Výjimku tvoří velké monitory s rozlišením 1600x1200 při snížení rozlišení na 800s600, kdy jeden bod zobrazují 2x2 body. Tento problém nastane hlavně při hrách, pokud je v počítači málo výkonná karta.

Tedy nativní rozlišení je takové, které odpovídá fyzickému počtu bodů (pixelů) LCD monitoru. Např. LCD má 1280x1024 pixelů - pokud použiju rozlišení 1280x1024 je to OK, 1 zobrazený bod = 1 pixel na monitoru. Pokud použiju na stejném monitoru rozlišení menší, např. 1024x768, musí se obraz přepočítat tak, aby se jakoby roztáhl na to fyzické rozlišení 1280x1024. A takto přepočítaný obraz je rozmazaný.