Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporučte foťák pro zrakově postiženou

Ahoj,
slíbil jsem jedné zrakově postižené, že se jí tu poptám na nějaký vhodný foťák.
Libuje si v tom, že třeba nepřečte název ulice "přes ulici" a že když si to vyfotí a pak zvětší, že to je super.
Takže asi co největší display, bezva zoom a cenové rozpětí bych viděl tak někde okolo 5 000 Kč.
Tak se ptám. :-)

Kráťo, podobný případ mám v příbuzenstvu. A víš co pomohlo? Malé "kukátko".
Bohužel nevím, kde ho splašili, ale má to rozměr asi jako větší frťan /omlouvám se za to přirovnání/, je malinko "vytahovací" kvůli zaostření, a v kapse o něm ani nevíš.
Teď jsem se snažil takovýho "něco" na Netu najít, ale bohužel jsem neuspěl.
Ale věřím tomu, že zdejší borci někde něco vyhrábnou.

Já jí psal, že dalekohled a odepsala mi

...Ten foťák je lepší, než dalekohled. Odzkoušeno, možná jen v mém vidění.
Dalekohled má jen pevné přiblížení a ještě je pro mne ve světle. Tím
digifotoaparátem cvaknu něco malého v dálce co ani nevím co tam je a pak
zvětším obraz na detail a mám to jako zvětšený text nebo obraz.
Příklad jako malá jsem ráda četla značky aut z tramvaje a nápisy na
obchodech, názvy ulic ....

Vždyť jsem to skenoval do *bmp a přehazoval do jpg. Ruka je holt rychlejší, než hlava. Já sám přemýšlím, když jsem to viděl, komu věnovat můj Olympus a koupit si toto. Ale asi půjdu napřed do počítače. Ten můj hraje leda piškvorky a to kostičkovaně. Sice mě ukidňopvali že u piškvorek je to normální, ale mi to kostičkuje i FarCry.:.(