Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nfs Carbon

Prosím poraďte mi proč se mi seká nfs carbon když mám :
Procesor 3800+ 2,2ghz
Grafická karta Nvidia 6100 384mb
Ram 1024mb

Myslíš že má na to vliv Windows vista...???

To je pekne, ze ste napisal konfiguraciu, ale nenapisal ste, ci hrate na max. detailoch a podobne. To ma nemaly vplyv na chod hry.

Na zaciatok skuste vypnut AA. Potom skusit dat detaily a vykreslenie na nizsie hodnoty. Alebo rovno na najnizsie a ci bude sekat. Aby sme vedeli, kde presne je ten problem.

K predoslemu radiacemu, ja mam integrovanu GK a Carbon si zahram. ;-) (samozrejme NIE na max. detailoch)

Tuto GK nepoznam, ale je divne, ze vam to seka, vzhladom na to, ze mne to na integrovanej ide v pohode.

Mate nainstalovani odpovedajuci (aktualny) ovladac ku grafickej karte?

Mate spravne nainstalovany DirectX? ak zadate Win+R > dxdiag > enter, vsetkymi testmi prejdete a nenajde ziaden problem?

AA = AntiAliasing

Věř tomu, že nesplňuje. Náhražková (rozuměj totálně šuntová) grafika, která si bere paměť z RAM se ani náhodou neblíží spodní hranici minimálních požadavků. Pokud tam píšou něco o množství paměti grafické karty, mají na mysli skutečné grafické karty s vlastní pamětí, ne sdílené náhražky.

nasel jsem pozadavky te hry. Podle me ta karta je proste nedostatecna. Viz zde:

Minimum System Requirements:

Windows XP, Windows XP 64-bit; 1024MB System RAM; 3.0 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor; 256MB Direct3D compatible video card; and DirectX 9.0 compatible driver; 8× DVD-ROM drive; 4.3 GB free hard disk space; DirectX 9.0c (included); DirectX 8.1 compatible sound card; Keyboard, Mouse;

Recommended System Requirements:

Windows XP, Windows XP 64-bit; 2048MB System RAM; 3.6 Ghz Intel Xeon or equivalent processor; 512MB Direct3D compatible video card; and DirectX 9.0 compatible driver; 8× DVD-ROM drive; 4.6 GB free hard disk space; DirectX 9.0c (included); DirectX 8.1 compatible sound card; Keyboard, Mouse;

Supported Video Card Chipsets:

ATI X1900 series; ATI X1800 series; ATI X1600 series; ATI X1300 series; ATI X850 series;

NVIDIA GeForce 7950 series; NVIDIA GeForce 7800 series; NVIDIA GeForce 6800 series; NVIDIA GeForce 6600 series;

No aj ti vyrobci to pisu fakt niekedy dobre sproste, pretoze "256MB Direct3D compatible video card" oznacuje velke prd, a nie grafiku. Ja tiez mozem povedat ze mam "skodovku", ale ostatni si mozu len domyslat ci je to 105, 120, alebo oktavia...

Obecne grafika ktora je integrovana nieje urcena na hry, a uz vobec nie na nove hry.

Mnozstvo pamate neni smerodatne, pretoze ak ma shit karta 512MB je jej to prd platne, nakolko ju neni schopna vyuzit. Pri nastaveni hry na maximalne detaily sa mozno ta pamat aj zaplni, ale hra samotna bude kvoli mizernemu vykonu tej karty nehratelna - preto si netreba mysliet ze ak mam 512MB grafiku, tak som boh. Naproti tomu ale pri vykonnych grafikach sa 512MB pamate kludne hodi. Tie totiz maju vykonu dost, aby hru utiahli hratelne aj na takoom nastaveni, ktore tych 512MB je schopne vyuzit.

Ta nvidia 6100 je na ten need for speed jedoducho slaba, a nema cenu to dalej riesit. Da sa to vyriesit nakupom novej vykonnejsej grafiky.