Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s integrovanou síťovou kartou.

Dobrý den,
prosím o jakýkoliv poznatek, který by pomohl vyřešit můj problém.

Pořídil jsem si z druhé ruky nový počítač:

CPU: Athlon 64 X2 4200+
MB: Gigabyte GA-K8NF9 Ultra rev. 1.1
RAM: Corsair DDR 400MHz TwinX2048-3200C2PRO 2GB
GK: Sapphire Radeon X1950 PRO 512MB DDR3 PCIE
HDD: 2x 200 GB SATA II(Samsung a Seagate)
Zdroj: 400W Fortron

Můj PROBLÉM spočívá V INTEGROVANÉ SÍŤOVÉ KARTĚ (2x Mbit). Nejde mi zprovoznit přístup na internet. Na svém stávajícím počítači (taktéž 2x intergovaná síťová karta) vše funguje, jak má. Jakmile ale zapojím kabel do libovolné síťové karty nového počítače, konektor sice řádně problikává (vypadá že komunikuje), ale nelze se mi, i při totožném nastavení hodnot záložky PROTOKOL TCP/IP v síťovém nastavení, pripojit.

PROSÍM proto o jakýkoliv postřeh, námět, který by mi pomohl s mým problémem.
DĚKUJI

Akym sposobom sa pripajas na insternet? (aky provider, kam je strceny druhy koniec toho LAN kabla...) U niektorych typov pripojeni kontroluje provider MAC adresu...

Dalsi mozny problem je nastavie proxy ak tvoj provider vyzaduje proxy (proxy sa nastavuje v internetovom prehliadaci)...

inac dobre je si overit prikazom ipconfig -all ze co aku IP, gateway, DNS atd tam mas v skutocnosti priradenu...

Připojení mám přes občanské sdružení KHnet; web: www.khnet.info. Je to pevné připojení v rámci panelnetu - společný HUB v paneláku (tam mi vede druhej konec kabelu) a jedna společná anténa - tu mám shodou okolností na balkóně já. Telefonicky jsem se spojil s help linkou KHnet a bylo mi řečeno, že z jejich strany k žádné blokaci nedochází a pokud zachován nastavení ve složce protokolu TCP/IP, mělo by vše fungovat.
Je to zvláštní, jsem si téměř jist, že jsou integrované síťové karty v pořádku. Je to pro mě veliký problém, protože bez připojení na net nemohu doinstalovat vše potřebné, ani počítač naplno využívat.

Děkuji za dosavadní postřehy.

nějak nepíšeš, zda jsi nainstaloval ovladače k chipsetu, a k integrované lan z cd přiloženého k boardu. jinak tu někde
pak se můžeš zabývat tím co vidíš ve správci hardware
pak zjistíš aktuální (ne)nastavení výpisem ipconfig -all

pokud jsi to všechno udělal a deska z druhé ruky se nemá k síťovému životu, deaktivuj lan v biosu a kup si za 120,- normální 10/100mbit pci

edit: nabootuj z nějakého ultimate boot cd nebo z diskety s dosovým testovacím programem, třeba nssi, jestli detekuje nějakou síťovku (musí být povolena v biosu)

Diky za postřehy.
Jj, ovladače k chipsetu jsem nainstaloval. Mám k desce originální CD. Funguje to na automatickém principu. Jednoduše vložím CD, samo zjistí co chybí a nainstaluje. Tady problém nebude. Jak jsem psal výše, domnívám se, že síťovky fungují. Zapojím-li do libovolné z nich kabel, rozsvítí se a nepravidelně problikávají - totéž co u mého staršího počítače, který dosud mám a třeba nyní z něj píši :-)
Tím spíše si myslím, že síťovky jsou v pořádku, protože totožný problém nastane, pokud zapojím notebook a tam mám ověřeno, že síťovka funguje.
Zkusím ještě ten ipconfig

Děkuji

na starém pc jsi měl staticky nastavovanou adresu, nebo dynamicky? poznáš to z téhož výpisu na něm (ipconfig -all)
podle toho by se měla nastavit síť i na novém pc.

dostali jste každý 1 ip adresu, případně byla vázaná na mac adresu konkrétního pc/síťové karty?
kdybyste měli možnost více ip adres, můžeš oba domácí pc připojit na jediný kabel přes běžný switch. (s jedinou poskytnutou adresou se to dělá přes další domácí router)

teoreticky se může stát, že nová deska obsahuje gigabitové síťovky, které se nechcou domluvit s nejbližším síťovým prvkem (váš "hub") na stejném speed/duplex - pak je možné tento režim z auto změnit třeba na 100mbit full/half duplex.

totožný problém nastane, pokud zapojím notebook

lol, tak zavolaj este raz toho svojho providera, ale nie nejaku blondinu na hotlinke co nic nevie, ale nejake technicke oddelenie, a opytaj sa za ci kontroluju MAC adresu sietovky.

Dalsia vec je ak ti "nefunguje internet" tak skusit z prikazoveho riadku napr.
ping www.poradna.net
ze co ti to vypise (ci zisti IP adresu servera = DNS funguje, alebo nezisti IP = nefunguje vobec nic), a napisat aj co presne ti nefunguje (otvoris IE, co tam zadas? co to vypise?)

Děkuju všem za postřehy.

IP každej dostal jednu, ale nárok máme až na 16. Tudíž jsem zažádal o další - snad zítra by mi ji měli přidělit. Co se týče těhle věcí, jsem bohužel dost laik. Netušim, co je to připojení vázané na MAC. Kde najdu, jakej MAC má ta která síťovka? Jinak Gbitová je i síťovka u starého počítače. Když ve Windows XP spustim (předpokládám že přes Start - Spustit...) to: ipconfig -all, tak mi něco v černým obdélníku bleskurychle proletí a je to fuč.

Aby celá situace byla ještě podivnější. Řekněme, že zhruba před rokem mi fungovalo, když jsem strčil kabel do síťovky noťase. Aniž bych cokoliv změnil, tak to dnes již nefunguje.

něco v černým obdélníku bleskurychle proletí a je to fuč.

spustajte to takto:
1. stlacte "Win" a "R" naraz
2. napiste: "cmd" bez uvodzoviek, stlacte enter
3. sem do okna napiste: "ipconfig /all" (znova bez uvodzoviek) a stlacte enter
4. a tu vam vypise vsetky potrebne udaje, aj MAC adresu, ta sa skryva pod nazvom "Physical Address"

VYPIS PO ZADANI ipconfig/all (ze stareho pocitace):

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Petr>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : me-3eb79b96f1e1
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethe
rnet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-04-61-4A-25-EA
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.106.31.195
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.192
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.106.31.193
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.106.1.1

Treba to nejak pomuze, rano jeste vlozim totez po z noveho pocitace.
DIKY MOC

VYPIS Z NOVEHO POCITACE:
E:\Documents and Settings\Petr>ipconfig

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 3:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.106.31.195
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.192
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.106.31.193

E:\Documents and Settings\Petr>ipconfig /all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : me-32b828de7862
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 3:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-0F-EA-F9-59-B9

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit
Ethernet Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-0F-EA-F9-59-BB
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.106.31.195
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.192
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.106.31.193
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.106.1.1

Aha:

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2
Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 3

A kdepak je Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti nebo-li 1:?:

nevim, jestli je to i tvuj pripad, ale ja menil v PC sitovku a neodinstaloval jsem ovladace, novy ovladac byl s (2), ale pripojit se neslo, az po te co jsem z regeditu oddelal puvodni ovladac, tak sit zacala bezet.

V mem pripade jsem znal MAC puvodni sitovky, takze jsem v regeditu zadal MAC puvodni sitovky a co to naslo smazal, uz nevim jestli jsem zadal i "Připojení k místní síti" bez (2) a taky neco z toho co to naslo smazal.

Kazdopadne pred zasahy v registru vytvorit bod obnoveni systemu.

Dobrý den, díky za připomínku.
Bohužel blokované MAC prý není. Už z toho začínám pomalu šílet :-). Bez připojení na net nemohu nový počítač provozovat. Čekám na přidělení druhé IP adresy. Doufám, že to můj problém vyřeší.

Připojení vázané na MAC znamená, že poskytovatel internetu si při zřízení vaší přípojky zadal vaše číslo síťové karty do systému a při každém připojení testuje zda je to to samé. Tedy logicky, když zapojíte NB či jiné PC s jinou MAC adresou síťové karty (každá má jinou) k povolení komunikace nedojde. Tvar vypadá takto napr. 00-03-0D-63-2C-68. IP můžete mít přidělovanou třeba jen na měsíc (i méně) a poskytovatel ji může měnit. Zaleží opravdu na podmínkách poskytovatele, který vám musí naprosto přesně říci na co vše je ověření připojení vázané. Další možností by byl routr, pokud by jste chtěl připojovat více zařízení zaráz.

Jo, helplinku drzej kluci, co tomu rozumej ;-) Ostatne s tim samym clovekem sem vyrizoval to prideleni druhy adresy. Uzil sem si par neprijemnejch dni (kazdej z nas vi, jaky to je, kdyz nemuze vyuzivat svou novou hracku :-) ), ale je to pryc. Frci to krasne.

Jeste jednou diky