Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Muzu smazat adresar Winsxs?

Ahoj,

muzu smazat adresar Winsxs z Vist? Ma skoro 6gb a nikde jsem o tom nic nenasel. Nikde se nepise, jestli se to da smazat a nebo ne. Na MS webu je prvni odkaz nefunkcni a dalsi jsou k nicemu. Co to je vubec za adresar a je tam nutny? Nasel jsem jen, ze si do toho Vista uklada knihovny starsich programu a nebo neco takoveho. Nikde jsem nenasel konkretni popis. Nekdo to ma 3gb velke a nekdo az 8gb. Nechci to na disku. Mam rozdeleny HDD na 2 oddily a Vista ma po tydnu od instalace uz 23,5gb z 25 zabranych a menit velikost nebudu. To ji zase radsi zpatky odinstaluju a dam XP a pockam radsi nekolik let, nez mesicu, ktere jsem cekal.

Asi nemáš funkční vyhledávač, protože Google mi vyplivnul přes 100 000 odkazu, asi na pátém odkaze třeba tohle:

Bottom level – na této nejnižší úrovni servicing stacku je CSI, které využívá „Kernel Transaction Manager“ (KTM) pro vykonání vlastní instalace. CSI je zodpovědné za vlastní instalaci komponent. Pro instalaci jednotlivých komponent systému Windows Vista využívá CSI tzv. „Component Store“ - adresář %windir%\WinSXS (pozn.: Jedná se o největší adresář instalace Windows Vista hned po adresáři s ovladači - %windir%\System32\DriverStore) a vlastníkem tohoto adresáře je služba „Trusted Installer“. Jakmile je do systému instalována nová komponenta, CSI ji přesouvá do „Component Store“ a zjišťuje, jaký stav má komponenta mít.

To jsem nasel mezitim taky, ale zatim to ctu. Ja mam default zapnutej ceskej googl a proto jsem poprve nic nenasel. Mazat to nebudu, ale asi zase odinstaluji Vistu. To nema cenu zase predelavat disk. Neumi si predstavit, kolik GB to sezere treba po pulrocnim pouzivani. Dik.

necetl jsem to cele ale chce ce mi zvas zvracet. kdyz si vypnes aktualizaci vasi Visti tak se ty nebude plnit slozka winsxs, pokud to jeste nekdo nezjistil tak jeden soubor je tam i 10x nebo vice ale pod jinou slozkou nebo-li cislem. To tam mate tolik milionu ze musite mit kazdou aktualizaci od posraneho windows. Delejte aktualizaci rucne a budete mit prehlet co si chces aktualizovat.

Lidi, mám jeden docela vymatlaný návrh... Sice Visty ani W7 nemám (mám XP), ale co takhle zkusit počkat, než obsadí celý HDD (popř. oddíl) na ten win určený...

Možná, že lidi z mrkve tam dali nějakou utilitku, že pokud už nemá win dost místa, něco starého odstraní sám...