Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tajemství HDD

Může mi někdo poradit co s tím?Mám Hdd10GB//jinak je to 9,52GB//a nainstaloval jsem na něj Windows XP Home /před tím tam byl Profesionál/a disk teď ukazuje:využité místo 3,47GB volné místo 6,05GB.Přece nemůže zabírat tak velké místo jen operační systém,když je jen zatím SP1.Celková velikost XP Home je 468MB a velikost SP2 je 620MB dohromady 1088MB.Při formátování to nechtělo ani registrační číslo.Disk není rozdělen.

Zapni si zobrazovanie skrytych a syst.suborov. Kolko tam mas RAM? Dost moze zaberat aj pagefile.sys a hiberfil.sys, ich velkost defaultne zavisi od RAM.
Pri instalacii toho XP Home si dal disk sformatovat? Ak nie tak preco nie? Co vsetko si uz do tych Home instaloval?

Inac mozes pouzit aj hladanie v poradni bola tu podobna otazka uz tusim aj 10x

místo zabírá -koš, swapovací soubor, uspávací soubor-hiberfile.sys, body obnovení, skryté složky, nainstalované záplaty /a neodmazané/ z adresáře windows, použití systému FAT32 místo NTFS. Nevím co si stěžuješ zdá se mi to normální.

CDje koupeno s počítačem a operační systém Home Edition je velký 468MB je to v systému NTFS,body obnovy systému se vytvoří až po instalaci dalších programů.Ale je to po virové nákaze,kdy na stránkách Emotikony byl Avastem zaregistrován vir a doporučeno dát do truhly a pak smazat,bylo tam napsáno:Soubor C:\Windows\system32\dll cache\fuurod.sys je infikován virem win32:Agent-RHK(Trj).Když byl smazán,tak se to samo restartovalo a pak bylo nabídnuto sken Avastu,ten se nedokončil a od té doby se to stále restartuje do nekonečna.Ikonky Avastu vpravo dole zmizely a byl odepřen i přístup do truhly.Nešly odinstalovat žádné programy.Ptám se odborníků jestli mohl být zavirován i BIOS,jak se to pozná a zda je možná nějaká náprava?Děkuji.

CDje koupeno s počítačem

a co je na tom CD napisane? (presne) Co to je presne za PC (aka znacka apod).

Tak si najdi na disku ze co ti zabera kolko miesta, povol si zobrazovanie skrytych a systemovych suborov a uvidis ze co zabera 3GB. Ak to nie je instalacne CD ale nejake recovery CD tak tam uz mozes mat predinstalovaych kopec veci a ano moze to potom zaberat dohromady s pagefile.sys a hyberfil.sys aj 2GB

A ak mas normalne instalacne CD tak treba vybrat v instalatore ze naformatovat na NTFS, potom cisto nainstalovane WinXP urcite nezabera 3GB.
Ale podla toho ze pises ze to nechcelo registracne cislo tak to nie je normalne instalacne CD Win.

Tak už to nebudeme rozebírat,máš pravdu je tam napsáno:Product Recovery CD-ROM.Tyto produkty podporuje Váš dodavatel počítačů AAC a.s.Dodáváno pouze s novým počítačem.Hlavně že není zavirovaný BIOS.Vyřešená otázka