Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedodání IP adresy

Prosím vás, poraďte.

Připojil jsem pc přes LAN k modemu(ZyXEL prestige 600 series), který na 100% funguje (mám ozkoušeno), a nemůžu se připojit k síťi. Podle všeho mi server DHCP nepřidělil adresu IP. Píše mi to "připojení je omezené nebo žádné". Když dám opravit připojení k místní síti, tak mi napíše "obnovení adresy IP se nezdařilo"(nebo něco v tom smyslu). Poraďte, prosím, co všechno může způsobit nedodání IP adresy kromě toho, že mam špatný drát (zkoušel jsem i další).

síťová karta: Realtek RTL 8139 family PCI fast ethernet NIC

WIN XP Profesional
Děkuji

Moznost 1) vypnout DHCP a nastavit u obou statickou IP pro router treba 192.168.0.1 a pro PC 192.168.0.2 oba s maskou podsite 255.255.255.0
Moznost 2) nechat byt a provest odinstalaci ovladace na Realtek pres spravce zarizeni
restart PC a znovu nainstalovani driveru popripade pouzit driver pro realtek a provest aktualizaci, plus bych provedl restart na routeru a to vypnutim a zapnutim routeru na par sekund. ;-)

Zkus rozkliknout síť.kartu (to je vpravo dole u tý ikonky internetu) dej síťová připojení,připojení k místní síti, označ, pravým tlač myši dej vlastnosti, v tabulce sítě označ protokol TCP/IP4 (nebo 6) dej vlasnosti a koukni, jestli je zatrženo získat adr IP automaticky. Pak ješte pod tím Získat adr serv.DNS automaticky.
Někdy se musí zrušit aut.DNS a dát výchozí brána, to je to 10.0.0.138 na záložce upřesnit