Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedodání IP adresy

Prosím vás, poraďte.

Připojil jsem pc přes LAN k modemu(ZyXEL prestige 600 series), který na 100% funguje (mám ozkoušeno), a nemůžu se připojit k síťi. Podle všeho mi server DHCP nepřidělil adresu IP. Píše mi to "připojení je omezené nebo žádné". Když dám opravit připojení k místní síti, tak mi napíše "obnovení adresy IP se nezdařilo"(nebo něco v tom smyslu). Poraďte, prosím, co všechno může způsobit nedodání IP adresy kromě toho, že mam špatný drát (zkoušel jsem i další).

síťová karta: Realtek RTL 8139 family PCI fast ethernet NIC

WIN XP Profesional
Děkuji

Jedine, co ma napada je vypnuty dhcp server u routra. Skus si zadat ip adresu z rovnakeho rozsahu ako ma router. Ak nevies aka to je, najdes to v manuale alebo v datasheete. Ty si daj o jednu vyssie ako ma on.
Mozno mas na pc spusteny fw co blokuje dhcp.

kdyby ano, tak jak se nakonfiguruje správně? ipconfig jsem nedělal, protože tomu moc nerozumím, ale dělal ho někdo jiný a nepřišel na nic neobvyklého. Odpálená síťovka být může, nicméně na routeru svítí ledka že je LAN zapojená. Poslední možnost není pravděpodobná, protože jsem síťovku přendaval z počítače, na kterém fungovala...

co to splietas. Podla ipconfig zistis ci mas IP spravnu alebo nie. Ak tomu nerozumies tak sem skopiruj vypisy ipconfig -all z funkcneho a nefunkcneho PC. Ak ten expert nezistil v ipconfig nic neobvykle tak to by znamenalo ze DHCP pridelil adresu spravnu, co ale odporuje tvojej otazke.

Ked si sietovku prehodil z ineho PC tak si predsa musel nainstalovat ovladace, ak nainstalujes nespravne alebo je v tvojom PC nejaky problem s ovladacmi moze to blbnut.

Jestliže vyberete přepínač Přiřazovat adresy TCP/IP automaticky pomocí protokolu DHCP a není-li dostupný žádný server DHCP, budou přiřazovány náhodně vybrané adresy z rozsahu 169.254.0.1 až 169.254.255.254.

toto stojí v "centru pro odbornou pomoc" (windows xp profesional) tzn. že dhcp nepřiřadil mému pc adresu a on si ji přiřadil sám....... tzn. ipconfig neodhalil nic neobvyklého ale síť pořád nefunguje..... nebo ne?

PS: dhcp funguje, tím jsem si jistý.

mm chtěl ať sem dáš výpis příkazu ipconfig, nejlépe z obou pc:
start - spustit - cmd.exe - ipconfig -all - označit myšem - enterem kopnout do schránky
na to co tvrdí centrum pro odbornou pomoc se neptal, kdyby ho to zajímalo přečte si to sám.

pokud však tvrdíš že dhcp funguje (proč ne), jen se domníváš že ipconfig má něco odhalovat, a "síť přitom nefunguje .. nebo ne .. nebo jo", není jasné na co se vlastně ptáš, když podle výpisu ipconfig neposoudíš co ti síť vlasně dělá, ale místo výpisu hledáš nesmysly v ms helpu.

sismarja sak ked tam budes vidiet 169.254.x.x tak to je zle, vo vnutornej sieti sa taka IP nepouziva. Rozsahy mozne pouzit pre vnutornu siet su 10.x.x.x, 192.168,x,x. A samozrejme musi to suhlasit s ostatnymi IP v LAN a maskou siete. Ak tomu nerozumies tak sem daj vypis ipconfig. "Odbornu pomoc" od MS fakt nepotrebujem :))
Najlepsie urobis ak porovnas vypisy ipconfig z PC ktore funguje a ktore nefunguje. To treba urobit ako prve. A nielen IP ale aj ostatne veci (maska, gateway, DNS).
P.S. a ak ti DHCP server neprideli spravnu IP adresu, tak vo Win sa da nastavit spravna IP adresa + maska + gateway + DNS rucne (niekde vo vlastnostiach sete - TCP/IP protokol - nastavenia), aby si zistil ci je problem len v IP alebo je problem komplet v sietovke alebo kabli apod. Uz ti to pisal fleg v prvej odpovedi.

Ipconfig /all můj počítač

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : doma
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethe
rnet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-30-4F-08-2B-10
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
IP Adresa automatické konfigurace : 169.254.135.39
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

Ipconfig /all jiný počítač (fungující), připojený k témuž modemu

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : kancelar
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/100 VE Network Connecti
on
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-0C-76-41-22-9A
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.0.0.3
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 4. února 2008 17:46:49
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 7. února 2008 17:46:49

prosím poradit co dál. Děkuji.

odpojit ten "jiny" pocitac od LAN, a na svojom nastavit rucne v nastaveniach TCP/IP
IP: 10.0.0.3 alebo 10.0.0.4 alebo inu poslednu cifru taku aby to nekolidovalo s inym PC v LAN
Maska podsítě : 255.255.255.0
Výchozí brána : 10.0.0.138
Server DNS : 10.0.0.138
restart, skusit internet. Ak internet pojde tak mas zle nakonfigurovany DHCP v routeri. Ak internet ani potom nepojde tak mas HW problem alebo problem s ovladacom sietovky, potom najprv preinstalovat ovladac sietovky spravnym najnovsim (najlepsie z CD ktore bolo k sietovke, alebo ak nemas CD skusit http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.a spx?Langid=1&PNid=6&PFid=6&Level=5&Conn=4&DownType I D=3&GetDown=false hned prvy), skusit vymenit LAN kabel, a aj strcit ho do toho konektora routera ktory urcite funguje s inym PC.

vem jiný kabel - tvůj pc ten router nevidí, proto od něj nezíská dhcp adresu a nastaví si sám nějakou 169.254.135.39 (ani si nenastavil bránu, protože nic kolem sebe nevidí)

tvoje síťová karta je běžná bezproblémová Realtek RTL8139, má konkrétní mac, čili by neměla být vadná. šlo by ještě zkusit tu síťovku přepnout ve správci hw - síťovka - vlastnosti - speed: místo "auto" třeba na "10mbit/full duplex", jestli se chytí, potom na 100mbit nebo auto - ale to je už zoufalý pokus, spíš bych viděl problém v kabelu.

Moznost 1) vypnout DHCP a nastavit u obou statickou IP pro router treba 192.168.0.1 a pro PC 192.168.0.2 oba s maskou podsite 255.255.255.0
Moznost 2) nechat byt a provest odinstalaci ovladace na Realtek pres spravce zarizeni
restart PC a znovu nainstalovani driveru popripade pouzit driver pro realtek a provest aktualizaci, plus bych provedl restart na routeru a to vypnutim a zapnutim routeru na par sekund. ;-)

Zkus rozkliknout síť.kartu (to je vpravo dole u tý ikonky internetu) dej síťová připojení,připojení k místní síti, označ, pravým tlač myši dej vlastnosti, v tabulce sítě označ protokol TCP/IP4 (nebo 6) dej vlasnosti a koukni, jestli je zatrženo získat adr IP automaticky. Pak ješte pod tím Získat adr serv.DNS automaticky.
Někdy se musí zrušit aut.DNS a dát výchozí brána, to je to 10.0.0.138 na záložce upřesnit