Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat Win XP na notebook bez CD-ROM?

Prosím o radu.Malá Neteř má notebook staršího data zn Dell 800MHZ,128 MB Ram a omylem smazala win xp jak to udělala to je záhada.prosím vás potřebuji prosím pěkně poradit jak nainstalovat Win XP na notebook bez CD-ROM...má pouze USB ale i to bez operačního systému zdá se nefunguje...šlo by to třeba například přes Bios?díky moc za radu...vlastík
Změna předmětu, původně: prosím o radu.... (karel)

A jak jsi poznal, že jsou smazána Windows? Ty přeci smazat za jejich běhu nejde. Třeba je tam máš a nestartují?
Netuším, co by to mohlo být za omyl, že by malá neteř "omylem" nastartovala do DOSu, "omylem" ovládala DOSovské příkazy a "omylem zadala nějaký na vymazání.

edit://existují třeba externí mechaniky, přes BIOS to nepůjde ani náhodou - jak by sis to vůbec představoval?

Třeba je ta flaška jen na USB 2 a ty tam máš USB 1. Nebo možná nic nrdělá, dokud se na ní nezaloguješ. zkus na té černé obrazovce napsat d: (nebo "e" "f") a pokud ti to skoří na třeba
d:\>, napiš dir /w /p a dej vědět co se stalo (je to příkaz na výpis - snad je dobře už si to moc nepamatuji).

mě z té mojí neteře snad odvezou....fakt...:-)nechápu jak se jí to povedlo...měl sem ten notebook ktery je z uhlikových vláken kdysi já to mě stál svého času v r.2000 temer 90 tisíc...a pak sem ji ho dal at se má na čem učit...no a tak to dopadne...:-)

Hmm ... no asi len vybrat HDD ... pripojit ho cez ext. box k inemu PC a pozriet sa, co s nim je. Popripade ho potom rozdelit na 2 particie, na druhu nahrat instalacne subory z CD a na prvu nainstalovat DOS. Vlozit do NB a nabootovat do DOS-u. Potom spustit instalaciu XP z druhej particie.

vracet xp na takový šrot je holý nerozum, snad po přikoupení so-dimm ram:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L1400821 UY011

má ten krám disketovou mechaniku? jinak mě moc nenapadá co s tím.
1. má fdd:
dá se předpokládat disk ATA 2.5" - existují redukce na 40pin ide kabel - v jiném pc ho připojíš přes redukci jako 2. disk, zachráníš z něj data, rozdělíš na budoucí systém (ntfs zatím cca 4gb) a zbytek na data fat32. na oddíl "data" překopíruješ všechny instalačky.
zpátky vrátíš do notebooku, nabootuješ z win98/me diskety (podporuje fat32), spustíš z ní smartdrv.exe kvůli cache, v příkazovém řádku vlezeš do adresáře \i386 tvých windows, spustíš instalační winnt.exe a jedeš.

2. nemá fdd = není z čeho bootovat
(zase zachráníš data viz 1.)
potřebuješ najít pc s win98. tvůj ntb disk do něj zas přidáš přes redukci. nabootuješ z nějakého ghosta / true image, naklonuješ bootovací w98 disk na tvůj.
necháš disk připojený, nastartuješ do původních w98, vlezeš ve správci souborů na tvůj ntb disk, smažeš všechny adresáře kromě \windows, a zbytečnosti v \program files necháš jen ...\common files.
zas nabootuješ z nějakého partišnovacého nástroje, zmenšíš ntb disk na 4gb, vytvoříš za ním další oddíl fat32, nakopíruješ na něj instalačky včetně win.
vrátíš disk do ntb, nastartuješ "win98" jen do příkazového řádku (f8 při startu), přejdeš na druhý disk, z ...\i386 spustíš winnt.exe

po úspěšné instalaci xp + základních sw vybereš disk ven, přes redukci 40pin připojíš někam kde je ghostovací nástroj, uděláš image disku do souboru, ten vypálíš na dvd jako zálohu.

mozna je to trochu mimo misu, ale co nasledujici moznosti?

1) je nastaveno bootovani z pevneho disku? (chce se podivat do BIOSu)

2) jak vis, ze smazala sely disk? Co když odešel bootovaci sektor disku (nebo cely disk)?

V kazdem pripade se prvni podivej, je-li nastaveno bootovani z disku (je to hovadina, ale uz jsem potkal taky takove experty...). Pak by to chtelo disk vytahnout a na jinem PC vyzkouset (vcetne diagnostiky napr. Hitachi drive fitness testem). Pokud se pripoji do jineho PC, pozor na moznou pritomnost viru.