Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myš - stále svítí

Po nainstalování různého softwéru na nový PC - WinXP byl už nainstalován - mě po vypnutí PC stále svítí laserová myš. Při těchto inst. různých softw. byl PC zapnutý asi tři dni, samozřejmě kromě restartů které ten či onen software vyžadoval. Včera jsem PC vypnul, a myš stále svítí, jinak ale funguje normálně. Po vytažení kabelu ze sítě myš zhasne a při zapojení se zase rozsvítí, a problikne klávesnice. Používám také kabel s přepěťovou ochranou, který po vypnutí PC vypne ostatní připojený hartware - to s tím ale asi nemá co dělat. Nevíte co může být příčinou, není to závažná porucha? Zkoušel jsem WinASO Registry optimizer, ale bez úspěchu. Prosím poraďte. Díky Karel W.

Mela by byt v BIOSu polozka na vypnuti napajeni po vypnuti PC... myslim nejak "Wake from S5" nebo neco takoveho. Nezustava ti nahodou zapla i klavesnice? Nektere desky mely jumper.

Pokud se memylim, melo by to souviset s probuzenim pomoci klavesnice. U PS2 jsou casto napajeny oba konektory soucasne. proto ta mys nevypne. Nebo mas USB mys? To by mohl byt stejny problem. Mrkni do BIOSu.

Teoreticky by to nicemu vadit nemelo, krom opotrebeni diody. Ta by vsak mela vydrzet dele nez mys....

Ta kulata zastrcka je PS2. Ano, spackat muzes. Nikdy si nehraj s necim, co neznas, pokud pujdes na jistotu, musis vedet, co jsi zmenil. Da se sice natahnout defautni nastaveni, ale pokud to uz nekdo ladil, jako laik by jsi mel problem.

Mudes-li menit pouze hodnoty "Wake on neco" (keyboard, lan atd.), melo by to byt bezpecne. Znamena to zapnuti na nejaky podmet. Avsak, pokud se na to necitis, tak to nech. A nebo at to udela nekdo zkusenejsi. 8-)

gambáči,nevím,co mrška chodí upíjet(ono toho u nás moc není)ale svítí je to prostě GENIUS a vzpomněla jsem si,že jsem se na to ptala v servisu(kde jsem ji kupovala),když jsem si po čase všimla v noci že svítí a ujistili ma,že to je normální.Tak asi chlastá -její problém hlavně že funguje

Porucha to není je to normální. Někdy se to dá nastavit v biosu nebo na desce jestli při pohotovostním režimu ve kterém počítač je bude dávat napětí do periférií. Nejlepší je koupit prodlužovačku s vypínačem za kilo a vypínatz pc a všechny zařízení. Ta tvoje prodlužka neodpojuje pc od sítě a to je potom v pohotovostním režimu stejně jako jiné zařízení např tv, videa...nevadí to.

Myslíš že jsem tak blbej a nevím že když něco vytáhnu ze zásuvky tak to zhasne? Jen jsem si myslel že po opětovném připojení už nenaskočí, nehledě na to že v poradně vyžadujete co nejpřesnější popis problému. A zase nejsem tak chytrej abych věděl všechno, proto se přeci ptám né?! Nějak se to naučit musím.

Drtivý Marku, to já mám v práci počítač, ten po zapojení do sítě nesvítí, po vypnutí Windows (pochopitelně, když zůstane v síti) svítí. Ještě jsem na to nepřišel proč. Přitom technické prostředky pro "zhasnutí", jak vidno, má, protože jinak by se světýlečka rozsvítila hned po připojení na síť.
Včil mudruj...