Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD pro fotografa

Dobrý den,
chci koupit ženě LCD monitor. Je to fotografka,zpracovává zakázky na notebooku pouze a už to nestačí. Dela v ruznych programech. Jaký LCD byste mi doporucili?pripadne na co bych se mel zamerit. Chtel bych aby to melo DVI.Cena s DPH tak max 5800,-. díky.

No na práci s fotografiemi,to chce nějaký dražší model LCD
a ještě lépe nějaké 22´´CRTčko.Sám mám Iiyjamu 22´´a je na úpravu fotky perfektní.Je potřeba takový monitor,kde černá je skutečně černá a ne jen něco fialověčerného!:-/

By mě zajímalo jestli je v té cenové hladině vůbec nějaký monitor s 8mi bity na barvu čili 16,8miliony barev.Když to není napsané bývá tam čip který zpracuje pouze 6bitů z každé úrovně barvy a to je prý marketingově 16,2milionu ale podle mě je to jen 262 000barev.

Šest kolků za monitor je asi vážně málo, ale na druhou stranu, co znamená "zpracovává zakázky"? Jaký je hlavní výstup její práce? Pasové fotky, fotky tříd ZŠ a svatby nebo billboardy či fotky do NG? Jak je post produkčně upravuje? Dělá jen ořezy, dělá retuše, barevné korekce, koláže, aplikovanou grafiku atd.? Tohle také stojí za zvážení při výběru monitoru...