Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Klávesnice s nefunkční klávesou háček/čárka

Prosím o radu, jsem už zoufalá, je mi jasné, že dotaz bude patřit spíš do kategorie softwarových problémů, ale začíná to klávesnicí...

Na klávesnici mi přestalo fungovat psaní háčků a čárek jednak nad velkými písmeny, ale také d t n apod.
Když klávesu zmačknu, bud se nestane nic, nebo se objeví zdvojený znak ˇˇS ˇˇd ´´I.
Bohužel jsem se naivně domnívala, že mi přestala fungovat daná klávesa, koupila jsem si za 600 novou klávesnici i s myší a výsledek je, že problém přetrvává, navíc nová myš nestojí za nic, vyhozené peníze a já vůbec netuším, kde je zakopaný pes.Mám nastavenou normálně češtinu.

Nějaký vir? Mám aktuálního Noda už několik let, nic mi v poslední době nehlásil...
Setkal se s tím někdo, je nějaká pomoc?
Děkuji za cokoli.
Raději lock, než zase někdo pocítí potřebu do pět let starého dotazu psát svoje moudra. (karel)

Díky, jsem na MD se dvěma dětma a neměla jsem sílu pročítat poradnu, tak se omlouvám, že už zde bylo řešeno.

Pokoušela jsem se odstranit dle návodů, ale nějak se nedaří. Stahla jsem si doporučovaný cleaner z igiho stránky o virech, nic nenašel, pak ten scan Kašpersky, tak bezvýsledně, projela znova hlobkovou analýzu Nodem...

Dle Hijacku tam je viz. zde
F2 - REG:system.ini: UserInit=C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,C:\WINDO WS\system32\ntos.exe,

ale nevím, jak se ho zbavit. záhada je, že když dám vyhledávat v registrech, tak se mi nezobrazí v místě jak je zde uváděno, ale tady - přepsáno bez adresy:
Tento počítač/HKEY_USERS/xxxxxxxx/software/microsoft/sea rch assistant/acmru/5603
což mě přijde jako nějaký pozůstatek po mém hledání v PC?????
Nejsem takový odborník, můžete mi prosím nějak polopaticky vysvětlit, jak se toho neřádu zbavit? Jde to přímo tím Hijackhits?

...četla jsem i tuhle nápovědu : Use the Hijack This and check the file location.
And then remove them with KillBox It.
ale nevím si s tím rady, co je to ten KillBox It????
Díky moc za trpělivost, jsem úplně vyždímaná, hrabu se tu s tím celý večer a za chvíli jdu pro změnu kojit...

normálně v registrech bývá v klíči:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

jen položka:
"Userinit" "C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,"

čili ten zbytek "C:\WINDOWS\system32\ntos.exe," bych mu odmazal.
nejsem zběhlý čtenář logů hijackthis, tak jen doufám že zápis REG:system.ini znamená systémovou část registru [HLM], a ne zápis v souboru C:\WINDOWS\system.ini - pro jistotu překontroluj.

jak potom správně píšeš, položka mru je jen historie vyhledávání.

Tak ještě budu otravovat....jinak jak tu někdo psal, srandu si z nikoho fakt nedělám, nechápu, proč ostatním to odstranit šlo a mě ne...
Odebrala jsem ntos.exe v registrech v té položce Userinit..skutečně tam byl...jenže po restartu je tam zase... ]:( -ale odkud se tam cpe, když na disku nikde není a ve správci úloh coby proces taky neběží?
C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,C:\WINDOW S\system32\ntos.exe,

To mě se jednou stalo, že se mi po vložení poškrábaného CD objevil na monitoru nápis "error". Byl jsem celý vyděšený, co s tím monitorem je, protože v té době jsem byl začátečník.
Šel jsem tedy do bazaru a tam si koupil jiný monitor. Když jsem jej zapojil, ten nápis se mi ale objevil znovu a usoudil jsem, že to není monitorem a bylo mi líto vyhozených peněz za monitor, který byl menší.
Pak jsem se ale vzpamatoval a šel se zeptat v počítačové poradně, čím to je a ono se to tam dávno řešilo. Kdybych to býval tušil, šel jsem se nejdříve poptat a ušetřil bych.

Odkaz, jak se toho viru zbavit, sem vložil nade mnou karel.

ja jsem mel taky problem s klavesnicí,psala misto velkého "E" znak pro EURO,vymenil jsem klavesnici,protoze jsem jeste jednu doma měl a HLE! už to šlo normálně,tak teď mi řekni kde je chyba ,znakova sada CZ vše tak jak bylo,žádný zásah do systému...a ted raď..

ale já už i tu klávesnici vyměnila- bohužel díky své blbosti a neinformovanosti...je mi jasné, že je to tím ntos.exe, ale pořád se nemůžu dopracovat k tomu, jak se ho zbavit, žádný antivir, antispyver či cleaner ho nenajde, v registrech pořád visí
viz zde: C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,C:\WINDOW S\system32\ntos.exe
a nejde umazat (nebo to aspon neumim - po smáznutí se zase objeví) - načítá se pochopitelně i v Hijackthis...

Prosím, poraˇˇdte mi někdo, už mi z toho vážně hrabe....

no fakt ne,poslední aktualizace dnes 20.17.02, našlo mi to jen tohle,což zjevně není důvod mého problému, protože ten přetrvává:
Čas Modul Objekt Jméno Virus Akce Uživa tel Informace
6.2.2008 16:37:10 AMON soubor C:\RECYCLER\S-1-5-21-15471616 42-287218729-682003330-1003\Dc747.exe varianta infiltrace Win32/Agent.ARK trojský kůň uložen do karantény - smazán DOMA\Domov Táto skutočnosť bola zistená na súbore, ktorý bol modifikovaný aplikáciou: C:\WINDOWS\Explorer.EXE. Soubor byl přesunut do karantény. Můžete zavřít toto okno.

Tak jak se toho zbavím? Jde to odebrat přímo tím Hijackthis?

šlo o soubor Dc747.exe v koši, který pak byl údajně zakaranténován či smazán nodem. pro jistotu nech vyprázdnit koš.
je možné že ten vir Dc747.exe (nebo neustále s jiným názvem) ti obnovuje jiný virový spolupachatel, který je trvale přítomný v paměti. skoro to vypadá na ten:
C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,C:\WINDOWS\system32\ntos.exe spouštěný z registrů přes Userinit
zabij ntos.exe správcem úloh, či přes starter - ten vypisuje i původ programu

No jo, ale co s tím, jak jsem psala nahoře, v registrech mi to ten ntos.exe nenajde (jen ten odkaz po vyhledávání)
a system.ini vypadá takhle: je tam něco špatně?
; for 16-bit app support

[drivers]
wave=mmdrv.dll
timer=timer.drv

[mci]
[driver32]
[386enh]
woafont=app852.FON
EGA80 WOA.FON=EGA80852.FON
EGA40WOA.FON=EGA40852.FON
CGA8 0WOA.FON=CGA80852.FON
CGA40WOA.FON=CGA40852.FON
[dr ivers32]
VIDC.MJPG=Pvmjpg21.dll

Shodou okolností jsem něco podobného včera likvidoval. V adresáři WINNT\system32\ byl jednak ntos.exe, ale taky byl přepsaný! ntoskrnl.exe. Z běžícího systému to likvidovat nejde, musí se nabootovat do konzole, smazat ntos.exe a nakopírovat z instalačky správný ntoskrnl.exe. Potom už stačí dočistit registry. Jo, a chytil jsem to na téhle adrese: <177> raději nezkoušet.

ten ntos.exe mohl být v paměti a hlídal i zápis do registrů.
v nouzi jde zkusit bruntální postup - po výmazu z registů (a zavření regedit) okamžitě tlačítkem z předního panelu resetovat pc. po restartu pak kouknout co je v ram za procesy a jak vypadá záznam v registrech. (nebo vyhodit disk a nechat proskenovat v jiném pc jako druhý, nebootovací.
ale pokud je k dispozici specializované smazávátko z netu, je to jistější.
a do budoucna: nesurfovat na netu s admin účtem.

dobrý večer měl bych otázku né přímo k háčkům a čárkům ale stal se mi věc že mi najednou nešli klávesi yxcvm a enter ale ten menší mi šel ale jinak tyto klávesi neagovali ani po opakovaném stalčení a s usnadněním v ovládacích panelech to také nesouviselo ale když jsem zmáčknul klávesi ty udajně poškozené jak jsem si myslel a dal jsem k tomu stisknout enter tak klávesnice normálně fungovala a já bych se potřeboval zeptat čím to je,a jak se dá tomuto spuštění zabránit,prosím o urychlenou odpověd o tohoto webu moc si toho vážím a děkuji zdenek Srostlik-email:zdenekSrostlik@seznam.cz

Nedostane pretoze problem hacek/carka je takmer vzdy vir, a problem s nejakou inou klavesou je takmer vzdy vadna klavesnica (alebo zaondiata ranajkami), t.j. uplne odlisne problemy.

No ale teraz uz nech novu otazku nevytvara, ked uz dostal odpoved tu, lepsiu odpoved uz nedostane :-)

No, nebyl to vir. Metodou postupného odstraňování spuštěných aplikaci bylo zjištěno, že tuto chybu způsobuje program pro web kameru(ovladač). Odinstalováním tohoto programu problém klávesy s diakritikou zmizel. Nainstalován jiný ovladač web kamery a vše je OK.
Možná bude užitečné pro další.:-):-)