Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc zrychlení pc

Dobrý den potřeboval bych pomoc ? Mám počítač ... AMD Sempron(tm) procesor 3000+ , 1,81 GHz , 512 MB ram ale už 3 roky je starej takže už moc neslouží a je pomalej . Chtěl bys se zeptat jestli si ho zrychlím když bych si koupil 1 Gb pamět ram ? děkuju předem ..... moje email matefix@seznam.cz

Dobrý den potřeboval bych pomoc ?

Asi ano, ked ste sa tu zastavil. ;-)

Chtěl bys se zeptat jestli si ho zrychlím když bych si koupil 1 Gb pamět ram ?

Niekedy ano, niekedy nie. To zalezi na tom, aku pracu na nom vykonavate a na ktore druhy prace, pripadne SW uz PC nestaci. Preto specifikujte presnejsie, na co ho pouzivate a co by ste od neho do buducna chcel.

moje email matefix@seznam.cz

Tato poradna je verejna, radi sa bud kazdemu, alebo nikomu. Nechcite preto po nikom, aby vam posielal odpoved na email. Snad nie je problem si popri emaily otvorit aj tuto stranku a diskutovat tu. Do buducna mozete pomoct inym vyriesenim vasho problemu.

po delší práci se ram zaplňuje, ale špatně uvolňuje, xp čím dál víc swapují na disk.
aspoň 1gb paměti pro xp je určitě užitečné.

odinstaluj nesmysly, kterými je za 3 léta zaprané pc. hromada z toho se spouští automaticky při s win, tím zabírají čas při startu a místo v paměti, a polovina z toho je spyware/adware.

skusal ste uz vsetko, co vam radili vyssie?

A když si koupím 2GB ram tak to bude lepší ???

Docasne ano, ale ani kupa ramiek vas zrejme neuchrani po case "ucpanim" Win-ov, nezmyselnym instalovanim, browseovanim a pod...

Více paměti počítač neurazí a neznám případ, že by to uškodilo.
Jinak je vhodné paměti párovat (viz třeba wiki). Tzn. tu 512 co máte dejte kamarádovi za nějakou malou úplatu a kupte 2 x 1GB s max rychlostí, kterou zvládá vaše základní deska.
Předpokládám ale, že máte win XP a tak 3GB je maximum.

Tvůj počítač má paměti typu ddr1 512tka stojí orientačně 600kč 1gigovka asi 1100. Přidáním 512ramky se zrychlí některé programy které dlouho startují případně hry. U her to poznáš tak že při hraní blíká harddisk. Většinou se teda při 512>1024 zvýší jen "komfort". Možná některé hry typu fear pojedou o něco plynuleji.

Nezvýšíš ale výkon procesoru ani grafické karty. Víc jak 512ramky bych nedokupoval /nevím jakou máš grafiku/, rozhodně ne jako nové za 1100 /dají s sehnat za půlku/.Ono totiž kdybys chtěl měnit cpu /asi socket 754 nebo 939/ tak asi budeš měnit i desku a ramky budeš potřebovat jiné...