Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cievka 50mH

Potrebujem cievku aspon 50 mH. Neviet ekde to zozeniem ? V com su take cievky? ALebo akym dratom a kolko zavytov na aky priemer mam namotat aby som mal zhruba tolko alebo viac mH ?

Co by sa nedalo...
treba nastudovat a zostrojit podla navodov...
Vsetko ale v tych navodoch neni... takze treba experimentovat....
ale urcite na tom nieco bude, pretoze aj oficialne kruhy uz potvrdili existenciu volnej energie po uvodnom skepticizme...
(vid studena fuzia ....)
A v neposlednom rade urcite na tom nieco bude ked sa o to zacina zaujimat americka armada...
ono ked sa o to zacnes vaznejsie zaujimat, tak najdes suvislosti....

Ako ja sa o to zaujimam uz dost dlho. AKurat nesuhlasim s tym zeby sa porusoval zakon zachovania. Na nektorych strankach pisu o perpetum mobile--- absolutna blbost. Je ale zahadou s kade ta energia je.
A ano energia vakua. Neviem ci to ma nieco s tym spolocne ale kvantova mechanika pouziva model paru virtualnych castic ktore by sa za urcitych okolnosti mohli zmenit na castice - teda na nieco uzitocne (deje sa to na horizonte udalosti c diery - Hawkingovo ziarenie) takze preca len nejaka elergia tam moze byt. Alebo aj zo samotneho principu neurcitosti (zaklad kv. mech.) vypliva ze aj vo vakuu je ista energia. Otazne je ako ju vyuzit.
No uplne najzaujimavejsie sa mi zdaju tie vyvyjace vodika. Kto vie ci sa ale ziska viac E spalenim (nemusi byt len v piestovom motore aj napr a pal. clanku) ako sme pouzili k rozkladu molekuly H2O.
Zaujimal som sa aj o elmag ziarenie. N. Tesla tvrdil ze ho dokazal sputat a vyuzit (myslim aj vo vykonnych zariadeniach) ale tazko povedat co to vlastne vyuzil.

Prave koli tomu chcem skusit poskladat tu bateriu mozno to pojde.
Ale ostavam nadalej skor skepticky aj ked pripustam ze ma to iste zaujimave suvislosti.

No ono vec je este zlozitejsia ako vypada...
bo ako to funguje neni ako vypocitat...
nikde sa to neuci a ani tak skoro nebude...
cize zostava len experimentovat...
No a nam co tomu nerozumieme neosatva nic ine ako po niekom opakovat to na co uz prisiel niekto iny... napr aj v tom odkaze ktory som sem hodil...

Nemozem nic len suhlasit...
Na druhu stranu treba si vediet vybrat z mnostva informacii ktore su nam predkladane...

Inak tato vec ma aj patetnt. Da sa to najst
Myslimm ze to prvy vypocital a funkcne predvietol Thomas Bearden.
Patent ziskal niekedy tusim r2001 al. 2002
Dovtedy boli uverejnovane aj materialy a clanky ako to funguje.. ale akonahle ziskal patent akoby sa zem zlahla po clankoch o tom...
(clankov co by vysvetlovali ako to urobit, pripadne nejake vypocty...)