Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cievka 50mH

Potrebujem cievku aspon 50 mH. Neviet ekde to zozeniem ? V com su take cievky? ALebo akym dratom a kolko zavytov na aky priemer mam namotat aby som mal zhruba tolko alebo viac mH ?

Neškodilo by několik podrobností, hlavně k jakému účelu má cívka sloužit. Podle toho se totiž odvíjí její návrh: jak velikou kostru, průměr drátu, případné jádro a počet závitů (tvůj novotvar závyt se mně nelíbí a nebudu jej používat).

Nefunguje ta nahodou len tak ze proste tych 9 v sa v tej cievke iba pretransformuje na vyzsie napatie a to sa ulozi v kondenzatore? Tym padom by sa nic nezachytilo a teda aj vystupny vykon by bol mensi ak vstupny(tak ako to je normalne).

Ano ta 2. schema je samozrejme obycajny menic NN na VN, ziadne zachytavanie ziarivej energie ani nijakej inej energie, ale vyrabanie VN z energie z baterky. Takze podvod (resp. nema to s titulkom clanku moc spolocne).

Schema 1. by mohla byt zachytavac energie ale kvoli vysokym stratam na beznej cievke a diode pochybujem ze to v realite na nieco bude.

P.S. cievky sa daju kupit v obchode s elektronickymi suciastkami. Na toto co ty chces ale nech to nema zelezne jadro to by sa nasytilo jednym smerom, ferit neviem aku ma charakteristiku. Celkovo je to hovadina, radsej si chod zahrat futbal, zevraj potom telo vylucuje nejake radostne hormony (musim vyskusat :-))

No on to nie je podfuk ale skor by som povedal nepochopenie veci zo strany autora a tym padom miesanie dokopy veci ktore spolu nesuvisia. Mozno v tej druhej scheme chcel ukazat ze ako by to zachytavanie fungovalo keby to zachytavalo dostatok energie (a zachytavanie vonkajsej energie nahradil baterkou :)))
P.S. napad vyuzivat podobnym sposobom vonkajsiu energiu ale nie je zly (vseobecne Tesla mal velmi dobre napady), ale realne pouzitie je v tomto pripade dost otazne. V kazdom pripade ak chces uverit ze zachytavas nejaku vonkajsiu energiu, tak uver tomu az vtedy, ked to bude zapojenie bez baterky :-)

Co by sa nedalo...
treba nastudovat a zostrojit podla navodov...
Vsetko ale v tych navodoch neni... takze treba experimentovat....
ale urcite na tom nieco bude, pretoze aj oficialne kruhy uz potvrdili existenciu volnej energie po uvodnom skepticizme...
(vid studena fuzia ....)
A v neposlednom rade urcite na tom nieco bude ked sa o to zacina zaujimat americka armada...
ono ked sa o to zacnes vaznejsie zaujimat, tak najdes suvislosti....

Ako ja sa o to zaujimam uz dost dlho. AKurat nesuhlasim s tym zeby sa porusoval zakon zachovania. Na nektorych strankach pisu o perpetum mobile--- absolutna blbost. Je ale zahadou s kade ta energia je.
A ano energia vakua. Neviem ci to ma nieco s tym spolocne ale kvantova mechanika pouziva model paru virtualnych castic ktore by sa za urcitych okolnosti mohli zmenit na castice - teda na nieco uzitocne (deje sa to na horizonte udalosti c diery - Hawkingovo ziarenie) takze preca len nejaka elergia tam moze byt. Alebo aj zo samotneho principu neurcitosti (zaklad kv. mech.) vypliva ze aj vo vakuu je ista energia. Otazne je ako ju vyuzit.
No uplne najzaujimavejsie sa mi zdaju tie vyvyjace vodika. Kto vie ci sa ale ziska viac E spalenim (nemusi byt len v piestovom motore aj napr a pal. clanku) ako sme pouzili k rozkladu molekuly H2O.
Zaujimal som sa aj o elmag ziarenie. N. Tesla tvrdil ze ho dokazal sputat a vyuzit (myslim aj vo vykonnych zariadeniach) ale tazko povedat co to vlastne vyuzil.

Prave koli tomu chcem skusit poskladat tu bateriu mozno to pojde.
Ale ostavam nadalej skor skepticky aj ked pripustam ze ma to iste zaujimave suvislosti.

Na rozklad vody sa vzdy pouzije viac energie ako ziskas pri spaleni, u tychto procesov sa jedna cisto o energiu chemickych vazieb, a to sa osalit neda.

El.mag. tesla sputal aj vyuzil, ale tu el.mag energiu musis odniekial mat (napr. z 230V zastrcky :-)), aby si ju mohol vyuzit, napr. v motore :-)

No ono vec je este zlozitejsia ako vypada...
bo ako to funguje neni ako vypocitat...
nikde sa to neuci a ani tak skoro nebude...
cize zostava len experimentovat...
No a nam co tomu nerozumieme neosatva nic ine ako po niekom opakovat to na co uz prisiel niekto iny... napr aj v tom odkaze ktory som sem hodil...

Nemozem nic len suhlasit...
Na druhu stranu treba si vediet vybrat z mnostva informacii ktore su nam predkladane...

Inak tato vec ma aj patetnt. Da sa to najst
Myslimm ze to prvy vypocital a funkcne predvietol Thomas Bearden.
Patent ziskal niekedy tusim r2001 al. 2002
Dovtedy boli uverejnovane aj materialy a clanky ako to funguje.. ale akonahle ziskal patent akoby sa zem zlahla po clankoch o tom...
(clankov co by vysvetlovali ako to urobit, pripadne nejake vypocty...)