Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno router

Bry den, mam do routeru zapojene tri pocitace, na dvouch jde net bez problemu, ale s tim tretim mam potize. Problem je v tom, ze kdyz ten pocitac pripojim na router tak dioda na routru nesviti. Nevim kde je problem. Kabel sem zkousel ten je ok. V pripojeni k mistni siti to pise ze Windows nezjistil problemy s pripojenim. Co s tim? diky za kazdou radu:-)

Pokud dioda nesvítí, je problém v kabelu, síťovce či portu routeru. Ideální by bylo zkusit PC na vedení, které je bezpečně funkční (tzn. na místě jiného funkčního stroje). Nesdělil jste, jakým způsobem jste funkčnost kabelu testoval. Není tedy možné, že jde o kabel křížený a nikoliv přímý a současně router nemá Auto-MDI/MDI-X?

Někdy se stává, že některé konektory do některých karet správně nedosednou, i když to na první pohled nemusí být patrné. Můžete-li si vypůjčit kabel od jiného funkčního počítače, nebo můžete-li přenést počítač na místo, kde jeden z těch druhých dvou počítačů stojí, udělejte to. Podle mě to primárně není problém ovladače, dokud dioda na routeru nesvítí, není věc ovladače na pořadu dne.
Pokud neuspějete, je síťovka pravděpodobně vadná nebo deaktivovaná v BIOSu.

Pokud je to tak a v BIOSu to nikdo nevypnul, pak už zbývá pouze možnost závady integrované síťovky. Od špatného kontaktu na konektoru (pořádně prohlédnout, zda některá "pérka" nejsou ohnutá či zapadlá) až po závadu v elektronice, kdy už nezbude nic jiného, než trvalá deaktivace v BIOSu (čistě pro jistotu) a montáž nové samostatné karty. Investice je to velmi nízká. Pokud je deska v záruce, je možné přistoupit k reklamaci, ale to bych si velmi rozmyslel, zda to za ty obstrukce (demontáž, čekání na vyřízení, montáž) stojí.