Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový Harddisk

Dobrý den koupil jsem si zcela nový harddisk a chtěl bych ho vyměnit za ten starý . Mám bootovací disketu. Potřebuji ještě něco k výměně a nainstalování nového disku a jaký je případně postup?

A na co vam je pre boha bootvacia disketa?

Pre bezpecnost odpojite stary HDD, spravne najumprujete novy, zapojite ho, overite, ci je ho vidiet v poriadku v BIOS-e (ci velkost zodpoveda, pripadne povolit LBA), nabootujete z instalacneho CD WinXP, rozdelite HDD, na systemovy disk nainstalujete OS, po instalacii naformatujete particiu urcenu pre data a hotovo. (samozrejme je potrebne instalovat drivre k HW v PC)

Nie je potrebne byt velmajstrom. Je to jednoduche, jumper je mala suciastka sluziaca na prepojenie. Na obrazku nizsie je to ta modra umelohmotna vecicka. Priamo na HDD najdete navod, ako ho umiestnit do spravnej pozicie. Na vyber mate Master, Slave alebo Cable Select (CS). Mozno tam budu uvedene len skratky. Vy potrebujete dat jumper do Master pozicie a tak ho zapajat k PC.

[http://img405.imageshack.us/img405/8002/hddjumperma ka7.jpg]

a aby to bolo este nazornejsie, priklad zapajani:

[http://img405.imageshack.us/img405/9899/jumperdatas heetbk3.gif]