Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problemy s procesorem

Dobry den,chtel bych pozadat o radu.

Mam PC:

-Motherboard: ASUS P4SP-MX
-Procesor: Intel-Pentium:3,06 GHz (socket 478)
-Graficka karta: ATI Radeon HD 2600 XT
-Chipset: SiS651
-HDD: -Seagate ST3120022A (120 GB 7200rpm, Ultra ATA/100)
-Seagate ST3320620A (320 GB, IDE)
-Opticke machaniky: -LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N
-SONY DVD RW DW-D23A
-Operacni system: Windows Xp Home Editiom, SP 2
-Pameti RAM: 2048 (PC2300 DDR SDRAM)
-Zdroj: EuroCase 400Watt

Muj problem je,ze kdyz spustim jakoukoliv aplikaci,tak mi bezi procesor na 100 procent.Nemluve o hrach...pri spusteni narocnejsi hry jako je Driver4 se mi hra do 20-ti minut vypne na chybu:V aplikaci Driver.exe doslo k problemu a je ji treba zavriz...atd...Tak se tedy podivam na graf vyuziti procesoru a po celou dobu hry bezel na 100 procent.Ale toto se deje treba i kdyz mam spustene i 5 let stare hry...Pokud mi muze nekdo poradit budu opravdu vdecny...Predem dekuji...Fluffy...

Naprosto kazdy ukon ktery udelam mi ve spravci uloh na grafu vyuziti CPU vylitne na 100 procent a o programech ani nemluve...Pokud jsou v klidovem stavu je vyuziti CPU na 20-40 procentech,pokud jsou aktivni a neco se v nich dela je to mezi 70-100 procenty...netusim co to muze byt...A to mam 2 tydny po opetovnem nainstalovani orig. Win a ovladacu...A podle NODu 32 tam neni zadny vir...

Ano,pri obou mnou uvedenych programech je procesor vytizen na 100 procent...nebo staci mit spusteny jen jeden a to je Driver a je to na 100 procentech,vim,ze je to pomerne narocna vec...ale zkousel jsem i mene narocne programy a blizi se to take 100...treba je to normalni,ale nezda se mi to moc normalni...

Chová se to dost divně. První bych popřemýšlel jestli jsi při instalaci windows nahrál ovladače čipsetu podle všeho SIS IDE a SIS GART potom až se nahrává ovladač na grafiku a na zvuk.Možná bych je tam zkusil doinstalovat teď.
download

S tebou je debata jak s hotentotom.

1. Nabootuj Windows. Nespustaj nic, ziaden driver.exe, proste nic. Otvor spravcu procesov (na karte kde je zoznam uloh). A napis sem ake je celkove vytazenie CPU (to je v okne uplne dole) a ak je 100% tak u ktorej ulohy v zozname je vytazenie CPU 100%, nemoze to byt u dvoch uloh ale len u jednej tak ju sem napis.

2. Spust notepad (start - programy - prislusenstvo - poznamkovy blok). Otvor spravcu uloh a napis sem ake je celkove vytazenie CPU (to je v okne uplne dole) a ak je 100% tak u ktorej ulohy v zozname je vytazenie CPU 100%, nemoze to byt u dvoch uloh ale len u jednej tak ju sem napis.

A prescanuj si PC na viry (aktualny antivirak, ad-aware, spybot s&d, posledne dve menovane najdes napr. cez www.google.com)
P.S. a skus odinstalovat skype.

Vis ja nejsem uplne blbej...Po nainstalovani Win byl vytizen max. mezi 5-10 procenty...Pri Notepadu na 0-5 procent...Odinstalace Skypu moc nepomohla a Drivera jsem neinstaloval....je to o neco lepsi,ale i kdyz nic nedelam lita to mezi 5-35 procenty... a to tam ted mam pouze Avast,Spyware Terminator,Keiro Firewall a Operu...neni mozne,ze se ten procesor pri te zatezi nestaci uchladit,me uz nenapada co by to mohlo delat...

i kdyz nic nedelam lita to mezi 5-35 procenty

Lita to, i kdyz na to jen cumis (a nehybes mysi, neprehrava se hudba/video, nejede /jakykoliv/ sitovy klient)? Je treba (jak uz psal MM) napsat, u ktereho procesu to KONKRETNE "lita". Jinak se dal nedostanem.

2MM: nestalo se ti nahodou, ze po posledni aktualizaci (vcerejsi) vytuhnul AdAware2007? Mne jo. Od/znovuinstalaci vse vpohode, az do aktualizace. Co je blbe?

Dik za odpoved :beer:, ale uz jsem to zjistil. AAW je po updatu funkcni, akorat se loaduje neskutecnou minutu (a ja to vzdy odstrelil, neb jsem nevydrzel). Navic se ted antispyware chova jako spyware - ten debil blije okna o Valentynech, Velikonocich a jinych zverstvech. Poputuje do kytek, zastoupi ho SAS...

Mě to dělá taky, vypnul jsem svchost.exe - pozor !!! je jich víc !!! v procesech - ten network a CPU padlo na svou normální vytíženost, možná ti napíše tabulku, že do 30sec restartuje, WIN+R a napiš shutdown -a, mělo by to všechno makat normálně a při restartu už to nebude otravovat, mě to takto funguje.

Ještě by to mohlo být přehřívání. P4 se totiž při dosažení určité teploty asi 85stupňů začne zpomalovat a tím ochlazovat.A možná by jsi ten jev mohl vidět jako vytížení 100procent.

Mně to dělá podobný věci cpu je vytíženo nestále. Napr na plose nic nedelam ani nehybu misi a jednou je 2% za chvily to vyskoci na 85% a nekdy na az 98% kdyz spustim hru tak to jede asi o 60% pomalejc nez to jelo driv.
Uz sem skousel preinstalovat windows ale nechce mi to nacist iso disk v deamonu. a v nouzovem rezimu to dela uplne to same. A v procesech nenajdu nic co by to vytezovalo jen necine procesy litaj okolo 5-98 % ale jinak to v tech procesech nic nevytezuje . Fakt my to leze na nervy a nevim co stim . predem dik za odpoved