Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MEDIACODER - jak převést z MKV do AVI

Prosím,můžete mi někdo poradit,jak převést z mkv.do avi.?Vůbec se v těch parametrech a názvech nevyznám.Už se s tím matlám týden,dnes se mi to konečně povedlo...ale nemám tam vůbec zvuk:.Moc,moc prosím o radu:-/
Změna předmětu, původně: MEDIACODER (fromM2U)
Změna kategorie, původně: Pokec (fromM2U)

Rozhodně bych to násilně hned nekonvertoval.Mkv je multikontejner.Použij MKVExtractGUI tím si vyextrahuj jednotlivý části(pokud budeš mít štěstí bude tam avíčko s divx/xvid,normál. player přehraje),který maximálně muxneš s audiem zpátky dohromady.

[http://www.videohelp.com/toolsimages/mkvextractgui_ 691.jpg]

mux/demux-Představ si že video MKV(avi,wmv,mpg..)je kontejner,v něm je uložený video,audio,u některých i víc videí,audií,titulky...-Když mrkneš na horní obrázek,vidíš že kontejner MKV obsahuje 1 video 2x audio a jedny titulky.Demuxem se vykopírují jednotlivé části na disk(což v MKV dělá tento program),v tomto případě dostanu ven video(avi),popřípadě by se mi hodila ješte jedna audio stopa (např.mp3)-Takže teď mám na disku jedno avi a potřebuju do něj dostat ještě jedno audio (to ti udělá libovolný videoeditor)-mux.Tímto způsobem,pokud máš video jako avi(divx,mp3),nemusíš MKV převádět na něco jinýho,aby se to přehrálo ve stolním přehrávači.Prostě to jen vyextrahuješ.Chňápeš?:-)