Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívá se procesor?

Mám desku MSI 848P Neo V
a procesor Celeron 2,66 GHz
V poslední době zjišťuju že podle programu PC Alert je teplota CPU v klidu v rozmezí 68-71°C a v zátěži i přes 86°C.. Přitom FAN speed je 2250 a tato hodnota je konstantní.
Kdysi při zátěži se FAN roztáčel i na 3000 a více otáček.

V čem je zrada? Ukazuje blbě PC Alert, nebo na desce odešel regulátor otáček FANu?
Jak to vyřešit?
Prosím, děkuji.

von mozna ukazuje blbe i ten pc alert... koukni se na ty teploty jeste everestem, nebo speedfanem. Kazdopadne maintenance s vymenou pasty je na miste.

Celeron bude asi prskot, tam bych teploty s boxem kolem 50-60c nevidel jako zadnej problem.
Celeron Northwood 2.0Ghz co mam po ruce ma s boxem v klidu 42c (stejna deska).