Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta ATI HD 2600 pro

Dobrý den, potřebuji radu. V jednom kševtu u nás mi poradili při výběru nové karty kartu ATI Sapphire HD 2600 pro. Moje deska podporuje pouze AGP grafiky. ´Moje předchozí karta byla ATI 9550 GE. V manuálu základní desky je uvedeno: Do NOT use a 3,3V AGP card on the AGP slot of this motherboard!
Anglicky moc nevládnu, znamená to, že musím koupit kartu bez přídavného napájení?
Kartu mi onen prodejce vyměnil, ale není zapojeno přídavné napájení..Jak se to odrazí na výkonu karty? Máte s tím někdo zkušenosti?. Pro pořádek uvádím typ motherboardu: ASRock 775i65G.

Milas

S přídavným napětím to nemá nic společného. Musíš ho zapojit (i když je pravda, že to většinou chodí i bez něj), ale při větší zátěži (hry, grafika, renderování) si grafická karta bere víc než by jí to slot AGP dovolil, proto tak je ten konektor (většinou klasický napájecí nebo od disketové mechaniky).

Ohledně 3,3V a 1,5V AGP: http://www.svethardware.cz/art_doc-35D2ACB6232E816C C12569C20081D6ED.html
a http://www.pcworld.cz/pcw.nsf/archiv/12BFBC46E5D3F0 88C12572B100539E9A