Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amatér montoval chladič CPU

Dneska jsem poprvý v životě montoval chladič CPU.
Koupil jsem pastu 0,5 gramů a nevěděl jsem kolik toho dát.
Tak jsem to tam napatlal celé, zhruba kolečko uprostřed procesoru, vrstva asi 0,5 - 1 mm není to moc rovnoměrné.
Je to tak akorát?
Kolega říkal, že to mohlo se roztéct i mimo CPU a zaprasit desku, vadilo by to?
Jinak teplota CPU je velmi optimální - v zátěži jen 52°C, předtím bylo 69°C s originálním nasazením od prodejce.
Socket 478

děkuji.

LOL! Vyřiď kolegovi že je .....
Obvykle jsou ty pasty se stříbrem a někde seškráblý lak z desky, zkrat spojů a ... To má být jenom slaboučká vrstvička-pár desetinek mm. Ta pasta tam je jenom na vyrovnání miniaturních prohlubní a výstupků na procíku a na chladiči. Jinak zkontroluj, jestli je dobře upevněn, sám jsem to zažil, chladič spadne dolů z procesoru a za 10 vteřin je konec...

Prodejce mi říkal, že mám rovnoměrně nanést vrstvu 1 mm.
Kámoš zase říkal že jen doprostředka kápnout a že po nandání chladiče se to samo "zpracuje".
Na netu zase je, že se má malé množství rozetřít - rozhodně ne 1 mm, tak jak má vědět člověk, co to ještě nemontoval vědět, kolik tam do toho dát pasty?

Co to bylo za prodejce? Nějaký z Tesca, ne? ::)

Chladič na CPU sedí hodně těsně, mezi ním není při dobrém nasazení žádná vůle. Takže když tam natřeš 1mm vrstvu pasty, musí zákonitě tím tlakem tlačné spony vytéct okolo a ta, co tam zůstane, působí málem jako izolant, než aby vedla teplo.

http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=9826&Itemid=51&limit=1&limitstart=9 9

pasta NENÍ chladič.
proto tam má být jen tenký film na zakrytí drsnosti povrchu chladiče.
nemá ani za úkol vyrovnávat křivou dosedací plochu chladiče, to sice umí jiné pružné hmoty ale i tak se podstatně zhorší tepelný odpor přechodu = účinnost celého chladiče.

prodejce který blábolil o 1mm je idiot.

Ma sa male mnozstvo rozotriet (napr. ja to robim sparatkom) na co najtensi film.

Predajca aj kamos ti dristali blbosti. Nabuduce sa radsej nic technicke nepytaj predajcu, predajca vie obsluhovat kasu a pocitat peniaze, a nie skladat pocitace.

P.S. normalny postup by bol najprv sa opytat (napr. tu) a az potom robit. Nie naopak. :-)

ja to zase delam tak, ze si odstrihnu prouzek tvrdsiho papiru, doprostred procesoru vymacknu vetsi mnozstvi pasty (tak jednu dvacetinu te tuby co je na 50 pouziti) a pak to opatrne roztiram, je teda vetsi spotreba pasty, ale to moje hladitko;-) to opravdu rozetre rovnomerne, nakonci je tam opravdu jen tenoulinky film pasty.