Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování HDD, nelze při reinstalaci ani z Winů

Prosím o radu, jsem absolutně znechucenej a v pasti.
Měl jsem plnej HDD, zálohoval jsem si svoje důležitý věci a pustil se do reinstalace Windows (Xp, home edition, pack2) z originálního instalačního cd. Problém nastal ve chvíli, kdy jsem si měl vybrat oddíl pro instalaci. Můj harddisk má velikost 160GB a zobrazované oddíly byly dva - jeden asi 8MB (nevím proč tam je ale budiž) a druhej je vlastně C:/ (volnýho bylo už jen 5 GB). Rozhodl jsem se smazat oddíl C: , ale nalásilo to, že to nelze. Vytvořit novej oddíl taky nejde, navíc už tam není moc místa pro novej.
Prosím o radu, vyzkoušel jsem vše co bylo v mejch silách. Zkoušel jsem bootovat z disket, z různejch programů, zkoušel jsem v DOSU psát příkaz format C: a nic z toho naformátování hadru nevyřešilo. Děkuju moc za odpověďi. Ondra K.

Nabootovať z cd, dole budeš mať nápovedu,tých 8mb si nevšímaj.Nastav sa na partition a daj odstrániť partíciu .Zopakuj to ak tam máš viac partícií.Po odstránení stlač C, /create partition/.Ak chceš viac partícií, musíš zadať veľkosť.Potom nasleduje formát a inštalácia.

Těch 8MB, co tam vidíš, to je "dokonalost" mrkvosoftího formátovacího nástroje, ale má to tam svůj smysl. Do této části si ten "nástroj" ukládá veškeré informace o průběhu, způsobu a výsledku formátu, kterým se na disk působí, včetně vytváření a nebo zrušení partitions.

Nejschůdnější možností by asi bylo pro tebe si stáhnout tohle:
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils /Partition-Magic.shtml

Pak si nachystej 2ks naformátovaných , funkčních disket a ten soft pak nainstaluj.
V průběhu instalace tě to vyzve, jestli chceš vytvořit "butovací" verzi pro DOS, tak potvrdíš, že ano a řídíš se průvodcem, který tě vyzve k zasunutí těch disket postupně (označ si ty diskety, kerá bude č.1 a která č.2). Až to celý dojedeš, dodělej instalaci toho programu a po nainstalování si rovnou zreset kompa a "nabutuj" z diskety č.1, ta ti nabutuje a pak tě vyzve, abys vložil "dvojku", po té ti pak ten program naběhne pod DOSem a není boha, aby ti zabránil ti ten disk naformátit nebo nějak upravit...
No, je mi dopředu jasný, že po tobě asi chci moc, tak ten hadr vyndej a naformátuj ho na jiným kompu někde, v rámci možností...
Stejnak se mi nezdá, že by ti ve win instalátoru nešlo ani zrušit oddíl nebo ho formátovat, něco z toho jít přeci musí...Ta "reinstalace", pokud ji spouštíš z prostředí windows ti samozřejmě brání ty disky jakkoliv mazat nebo rušit, to je daný, proto musíš nastartovat pc přes instalační cd s winama, ne z prostředí, kdy už jsi přihlášenej ve windows..