Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem resolution

ahoj, mohli byste mi poradit? koupil jsem si 22" LG Flatron a pripojil ho k notebooku. na notesu mam rozliseni 1024*768. ve chvili, kdy nastavim na LG rozliseni 1680*1050, tak je videt jen cast pracovni plochy. zbytek je jakoby mimo monitor. cely obsah je videt pri 1024*768. k cemu je teda u toho monitoru 1680*1050?

Nastavení rozlišení musí respektovat poměr stran daného monitoru, jinak se ti kus obrazu odřízne nebo bude jen v části obrazovky (anebo bude zkreslený - šišaté hlavy atp.).V nastavení zobrazení vyber maximální rozlišení, které ještě odpovídá poměru stran obrazovky. Z dotazu se nepozná, jestli je to 4:3 nebo Wide

irelevantními nesmysly byly ty rady jistého rádce nademnou.

Jinak: první co bys měl udělat je, že vypneš vnitřní LCD a vyzkoušíš provoz jen na externím monitoru v nativním (tj. 1680x1050) rozlišení. Tj. postupovat systematicky. Duální zobrazení totiž vyžaduje jednak více paměti a pak také větší šířku pásma přístupu k pamětem nebo RAMDAC, pokud je nějakým způsobem sdílen, s čímž můžou mít levné a nekvalitní grafiky (viz třeba tvá S3) zásadní problém. Více (včetně podporovaných rozlišení v dualhead režimu) bys měl najít v dokumentaci k notebooku.