Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem resolution

ahoj, mohli byste mi poradit? koupil jsem si 22" LG Flatron a pripojil ho k notebooku. na notesu mam rozliseni 1024*768. ve chvili, kdy nastavim na LG rozliseni 1680*1050, tak je videt jen cast pracovni plochy. zbytek je jakoby mimo monitor. cely obsah je videt pri 1024*768. k cemu je teda u toho monitoru 1680*1050?

Nastavení rozlišení musí respektovat poměr stran daného monitoru, jinak se ti kus obrazu odřízne nebo bude jen v části obrazovky (anebo bude zkreslený - šišaté hlavy atp.).V nastavení zobrazení vyber maximální rozlišení, které ještě odpovídá poměru stran obrazovky. Z dotazu se nepozná, jestli je to 4:3 nebo Wide

a umí ten tvůj notebook takové rozlišení? Jakou má graf. kartu? Vypnul jsi integrované LCD? Pokud totiž jedeš externí display jako klon primárního, tak logicky nemůžeš překročit fyzické rozlišení primárního.

irelevantními nesmysly byly ty rady jistého rádce nademnou.

Jinak: první co bys měl udělat je, že vypneš vnitřní LCD a vyzkoušíš provoz jen na externím monitoru v nativním (tj. 1680x1050) rozlišení. Tj. postupovat systematicky. Duální zobrazení totiž vyžaduje jednak více paměti a pak také větší šířku pásma přístupu k pamětem nebo RAMDAC, pokud je nějakým způsobem sdílen, s čímž můžou mít levné a nekvalitní grafiky (viz třeba tvá S3) zásadní problém. Více (včetně podporovaných rozlišení v dualhead režimu) bys měl najít v dokumentaci k notebooku.